Mobile Frame Extension

INNE

ikona bez podpisów - fiolet: 
/sites/default/files/biale_inne_branze-12-12_0_0.png
/sites/default/files/styles/miniaturka_200x200/public/branze/inne_0.jpg?itok=gL8LxqzN

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE I PROCESY PRZEMYSŁOWE (W UJĘCIU HORYZONTALNYM)

ikona bez podpisów - fiolet: 
/sites/default/files/gradient_budownictwo-09_0.png
/sites/default/files/styles/miniaturka_200x200/public/branze/budownictwo.jpg?itok=-PEpG3sj

ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO

ikona bez podpisów - fiolet: 
/sites/default/files/biale_medycyna-01_0%20kopia.png
/sites/default/files/styles/miniaturka_200x200/public/branze/medycuna_3.jpg?itok=_mNGAmDJ

Mobile Frame Extension

kzielinsk@gmail.com
Forma ochrony: 
Zgłoszenie patentowe
Chronione prawem autorskim
Zarejestrowany wzór przemysłowy
Inna forma ochrony
Poziom gotowości technologicznej (TRL): 
TRL 4
Forma komercjalizacji: 
Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)


Dawca jest jedynym podmiotem uprawnionym do technologii
Opis technologii: 

"MFE" Mobile Frame Extension portfel praw przemysłowych  (WP.27749,  P.431473, P.43064, innych opisanych w załaczniku MobileFrameExtension_patentsGB.pdf), oraz pod adresem http://frameextension.com/

Rozwiązane problemy przez MFE
- Dłuższa żywotność baterii 
- Więcej pamięci masowej 
- Super bezpieczna płatność mobilna 
- Stabilny, szerokopasmowy dostęp do Internetu w dowolnym miejscu, nawet za granicą 
- Wspaniałe usługi w chmurze 
- Moje filmy, zdjęcia same się sprzedają i zarabiają

Rozwiązanie polega na swobodnym rozszerzeniu funkcjonalności urządzeń elektronicznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz usługami SaaS, oprogramowaniem, Ai bazującymi na warstwie sprzętowej.

Rozwiązanie problemów urządzeń mobilnych za pomocą elektronikiDla użytkowników urządzeń elektronicznych w szczególności przenośnych, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu z wydajnymi peryferiami lub nie mających zaufania do bezpiecznego, stabilnego połączenia sieciowego i zabezpieczenia informacji jaki i przechowywaniem dużej ilości ważnych lub wrażliwych danych, oferujemy modularne obudowy rozszerzające możliwości urządzenia zapewniając także bezpieczne stabilne połączenia z siecią i usługi przechowywania danych cyfrowych na urządzeniach lub usługach w chmurze. W przeciwieństwie do producentów rozwiązań monolitycznych, albo dedykowanych do jednego tylko urządzenia i rozwiązujących wybrane problemy umożliwiamy rozbudowę urządzeń o uniwersalne moduły możliwe do przeniesienia pomiędzy urządzeniami, przedłużające czas życia sprzętu i aktualizujący go o funkcjonalności nieprzewidziane przez producenta. 

Problem z ograniczeniami urządzeń przenośnych są problemami pilnymi problemami . Zaliczają się do nich ograniczenia z pojemnością źródeł zasilania, ograniczną pamiecią stałą, modularnością i możliwością wymiany komponentów, odpowiednim dostepem do sieci w tym bezprzewodowym, czy ergonomią i brakiem estetyczności tymczasowych rozwiązań podobnych do powerbanków łączących kablami smartfony. Ograniczenia prowadzą do kosztownych inwestycji w zakup kolejnych urządzeń, bywa że nowszych modeli, chwilowo rozwiązując problem, który wraca z czasem. Brak rozwiązania u podstaw rozwiązującego jeden lub kilka wymienionych problemów całkowicie.  

Rozwiązanie problemów za pomocą usług (usługi powiązanych z warstwą sprzętową - wynalazkiem).
Dla użytkowników urządzeń elektronicznych, którzy potrzebują bezpiecznego przesyłania cyfrowych danych i przechowywaniem ich danych w odpowiedni sposób,albo przytłacza użytkowników dużą ilość danych które produkują i nie potrafią ich przetworzyć, oferujemy bezpieczne i stabilne połączenia z siecią oraz usługi przechowywania danych wraz z usługami ich komercjalizacji bez nakładu pracy właściciela. W przeciwieństwie do usługodawców oferujących 'darmowe' usługi, w zamian za prawa własności do prywatnych danych lub komercyjne usługi są wielokrotnie droższe niż rynkowa wartość umożliwiamy przez dedykowane moduły sprzętowe wspierające bezpieczną transmisję, lub wspierające szyfrowanie danych, profesjonalnie zabezpieczając własność intelektualną użytkownika w celu uruchamianie usług Ai, pozwalając właścicielom monetyzować ich dane za pomocą agentów Ai. 

Usługi:  wspierające sprzętowo bezpieczne i wydajne połączenia, przechowywanie danych w bezpiecznej zakryptowanej formie. Uruchamianie usług Ai na prywatnych danych użytkownika, bez możliwości naruszenia jego prywatności lub własności. Wszystko w celu bezproblemowej komercjalizacji własnych treści, lub obróbki, zdjęć czy filmów. 

Przechowywanie danych cyfrowych jest ograniczone i posiada wady. Niewielki odsetek użytkowników, firm, stosuje odpowiedni poziom zabezpieczeń transmisji, przechowywania danych, czy zwykłego backupu. Firmy o dojrzałych działach IT z opracowanymi procedurami stosują procesy archiwizacji i testy odtworzeniowe. Komercjalizacja prywatnych danych w tym zdjęć, filmów (opisywanych jako IP) wymaga od użytkowników nakładów pracy przy obróbce i dodawaniu na platformy sprzedażowe. Często kroki sa zaniechane przez masowego użytkownika a prowadzone jedynie przez profesjonalistów, specjalistów. Klient jest świadomy ograniczeń sprzętu, w szczególności przy jego awarii, braku zasobów, w obliczu utraty danych, materiałów. Nikła świadomość użytkowników z wielkiej wartości intelektualnej która oddają za darmo w postaci zdjęć, filmów, danych, metadanych za możliwość przechowywanych “za darmo” ich danych u dostawców usług jak google, youtube, otwiera szerokie możliwości dla naszych produktów i usług.  

Przykładowa obudowa na smartfwon, telefon z dodatkowymi modułami:

Modułowy futerał na urządzenie rozbuduje twój sprzęt i zaoferuje Ci usługi w chmurze (SaaS) obsługiwany przez agentów AI. Sprawiamy, że Twoja elektronika staje się bardziej funkcjonalna, bezpieczna, niezawodna i jest równie estetyczna. Rozbuduj urządzenia w domu naszymi modułami pasującymi do popularnych smartfonów, tabletów, laptopów, telewizorów, gadżetów IoT, czy Raspberry PI. Nasze rozwiązanie nadaje się nie tylko do adaptacji różnych urządzeń, wielu marek, nie tylko ulepsza sprzęt, ale również je zabezpiecza. Minimalizujemy w ten sposób ilość odpadów elektronicznych, optymalizujemy wydatki osobiste, ograniczamy zużycie zasobów naturalnych, efektywniej korzystamy z urządzenia i wydłużamy okres życia tych już posiadanych.

Zalety/korzyści z zastosowania technologii: 

Sprzęt/Hardware
Rozwiązanie ograniczeń sprzętowych elektroniki, w tym urządzeń mobilnych. Zapewnienie dodatkowej
ochrony fizycznej urządzeń, kompaktowego i estetycznego ułożenia akcesoriów, modularnego dobierania
elementów, kompatybilność pomiędzy różnymi producentami
Zwiększenie długości życia osobistego sprzętu elektronicznego przez jego usprawnienia, rozbudowę,
“upgrade”, a nawet zamianę uszkodzonych podzespołów. Stosowanie rozwiązań nie przewidzianych przez
producenta. W rezultacie uzyskanie optymalizacja budżetu, minimalizacja ilości elektro-smieci.
Rozwiązywania stosowane obecnie na rynku.
Dedykowane rozwiązania do wybranego typu urządzeń, jednego producenta jak obudowy na określone typy
telefonów/smartfonów.
Generyczne rozwiązania dla wielu typów urządzeń I producentów jak: power banki, pamięć usb, dyski
przenośne niszczą dopracowaną ergonomię, przez co użytkownicy, sięgają po nie w ostateczności, lub kupują
wydajniejsze urządzenie, zwiększając ilość elektro-ąmieci,
Produkt wyróżnia się unikalnymi cechami:
- integracja z innymi producentami,
- modularność,
- szybkie rozwiązanie problemów konsumenta
- niezawodność
- wiele urządzeń na różne rynki

Usługi:
Zapewnienie bezpieczeństwa przesyłu, prywatności danych, pewnego przechowania danych a w
szczególności uczciwego komercjalizacja własności intelektualnej bez dodatkowego nakładu pracy nad
zgromadzonymi przez użytkownika treściami czy danymi.
Usługi charakteryzują się:
- bezpieczeństwem transmisji dzięki szyfrowanej komunikacji dostarczonej przez dedykowane moduły
- gwarancją bezpiecznego przechowywania danych, za pomocą redundantnych kopii
- wysoką prywatnością dzięki szyfrowaniu danych
- zachowaniem praw autorskich do własnych danych i łatwym ich oferowaniem ze zbyciem włącznie- w pełni automatycznym rozwiązaniu do wyszukiwania najlepszych danych cyfrowych I ich przedstawianiu
użytkownikowi lub zainteresowanym kupcom

Rynek i konkurencja
Profesjonaliści biznesowi potrzebują niezawodnych produktów, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo danych, wysoką wydajność i stały dostęp do krytycznych danych na urządzeniach mobilnych i elektronicznych.
Gracze potrzebują dłuższego czasu pracy, dłuższego niż na standardowych bateriach, większej ilości pamięci trwałej, szybkiego, niezawodnego połączenia do sieci internet i bezproblemowego procesu płatności.
Pracownicy delegowani potrzebują dłuższego czasu pracy bez stałego zasilania (używając baterii), stabilnego połączenia internetowego, większej ilości miejsca na zdjęcia. Podróżnicy (backpackers) często podróżują
samodzielnie i są zależni od urządzeń mobilnych i technologicznych, a rynek ten często nie jest celem działań firm ani przez nie jest spenetrowany.
Wielkość rynku w USA:
Profesjonaliści biznesowi: Przewiduje się, że w latach 2016-2020 rynek odnotuje stopę wzrostu na poziomie
5,4%, osiągając prawie 5 bilionów dolarów.
Gracze: Stany Zjednoczone są pierwszym rynkiem gier hazardowych na świecie. W 2019 r. Stany
Zjednoczone wyprzedzą Chiny jako największy rynek gier komputerowych na świecie pod względem przychodów. Ogólnie rzecz biorąc, amerykański rynek gier wygeneruje w tym roku 36,9 mld USD, głównie
dzięki wzrostowi przychodów z gier na konsole o 13,9%.
Podróżnicy (backpackers): W porównaniu z innymi krajami, większość przychodów generowana jest w Stanach Zjednoczonych (156 266 mln USD w 2019 r.).
Wielkość rynku w Wielkiej Brytanii:
Profesjonaliści biznesowi: Usługi profesjonalne i biznesowe (PBS) to prawdziwa brytyjska historia sukcesu.
Wielka Brytania jest jednym ze światowych liderów w zakresie większości wysoko wykwalifikowanych usług,
które tworzą ten sektor. Wielka Brytania jest bardzo konkurencyjna na rynkach światowych, z udziałem
eksportu do gospodarek rozwiniętych (OECD) wynoszącym 12%, a następnie tylko do USA.
Gracze: Wartość przemysłu gier komputerowych w Wielkiej Brytanii wynosi 5,7 mld funtów.
Podróżnicy (backpackers): Osoby podróżujące z młodzieżą i studentami przekazują 22,3 miliarda funtów.
Oczekuje się, że rynek smartfonów w Wielkiej Brytanii wzrośnie o około 23% w latach 2012-2017, co ma zwiększyć wartość rynku do 4,3 mld USD do 2017 roku.
Przewiduje się, że liczba połączeń IoT wzrośnie z około 13 mln w 2016 roku do ponad 150 mln do 2024 roku.
Duża część wzrostu w sektorze Internetu przedmiotów codziennego użytku napędzana jest przez rynek artykułów gospodarstwa domowego i artykułów gospodarstwa domowego, który obecnie stanowi ponad 40%
wszystkich połączeń Internetu przedmiotów codziennego użytku. Przewiduje się, że większość przyszłego wzrostu Internetu przedmiotów do 2024 r. nastąpi w sektorach motoryzacyjnym, elektroniki użytkowej i
użyteczności publicznej.

Wielkość rynku na całym świecie:
Ludność świata decyduje o wielkości rynków. Trendy wskazują że w nadchodzących latach każdy mieszkaniec
rynków docelowych będzie posiadał urządzenie mobilne. Liczba urządzeń IoT będzie wielokrotnie wyższa niż
liczba mieszkańców. Nasze rozwiązanie może być ukierunkowane jako produkt premium i jako przyzwoity produkt dla ludzi, którzy potrzebują zrównoważonego, niskobudżetowego, dobrze działającego smartfonu.
Dynamika wzrostu urządzeń mobilnych i IOT w latach 2016, predykcja 2022, dynamika wzrostu (źródło
Ericsson) :
urządzenia mobilne: 2016r: 7,6 mln; 2022r: 8,6 mln; (+16% wzrostu)
PC/laptop/tablety: 2016r: 1,6M; 2022r: 1,7M; (+1,3% wzrostu)
IoT: 2016r: 6M; 2022r: 18M; (+155% wzrostu)

Konkurencyjne produkty:
- Mophie/Zagg https://www.zagg.com/en_us/battery-cases
- Apple / iPhone Battery Case
https://www.apple.com/shop/product/MRXK2LL/A/iphone-xs-smart-battery-cas... Apple / iPhone
Battery Case https://www.apple.com/shop/product/MRXK2LL/A/iphone-xs-smart-battery-cas...
- i-Blades https://i-blades.com/products/external-phone-battery-pack-power-memory-u...
Serwisy bazujące na produktach
- Dostawcy VPN
- Dostawcy usług przechowywania danych
-- https://docs.google.com/
-- https://www.dropbox.com/
-- azure.com
-- https://gopro.com/en/gb/shop/subscription/plus/GoProPlusMonthly.html

Zastosowanie rynkowe: 

KIS 12 i KIS 11, KIS 13, KIS 15

Zastosowanie projektu
Według badań Cisco, do 2020 82% wszystkich treści online będzie materiał wideo. To oznacza, że większość przemysłu będzie potrzebowało technologii 5G do przesyłu danych oraz wzrośnie waga szybkiego przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Nasz projekt rozszerza funkcjonalność aktualnego sprzętu o dodatkowe moduły jak technologia 5G, zasięg odbiorników, kamery, czujniki, serwomechanizmy na bazie technologii MFE.
Przykładowa usługa 1: Detekcja typu pojazdu pozwala reagować zarządcy na wykrywane incydenty w wybranych strefach lub identyfikować pojazdów nieuprzywilejowanych np. do korzystania z bus-pasów.
Podmioty związane z monitoringiem przestrzeni publicznej lub prywatnej mogą podejmować akcję na podstawie detekcji zachowań jak: wjazd pojazdu, identyfikacja osoby lub pojazdu w określonym obszarze, próba naruszenia zabezpieczeń posesji, wynoszenie przedmiotów z monitorowanego obszaru. 
Obecna infrastruktura teleinformatyczna (w tym starszej generacji) zostanie ulepszona do poziomu kompatybilności z technologią 5G. Ten  system rozszerza funkcjonalność aktualnych rozwiązań dostępnych w przedsiębiorstwach, aby umożliwić:
- wykonanie zdjęć (i innych danych cyfrowych) o większej rozdzielczości
- przesyłania zdjęć(i innych danych cyfrowych) do zdalnego dysku, sieci cloud przy pomocy 5G
- przechowywanie, opisywanie, katalogowanie, postprodukcji materiałów przy pomocy 5G
- szyfrowanie danych monitoringu przemysłowego, przenośnego, samochodowego do bezpiecznego centrum danych przy pomocy 5G
- szybkie przetwarzania danych i podejmowania decyzji, oszczędność czasu przy pomocy 5G
- raportowanie oparte o dane wzbogacone metadanymi (wizualizacja danych)
- raportowanie w postaci szczegółowej analizy wideo i zdjęć zarejestrowane kamerą monitorującą (kamerą IP, kamerą sieciową internetową,
kamerą przemysłową CCTV IP), np.:
* z ostatniej interwencji
* okresu czasowego
* obszaru
* ze wszystkimi ujęciami obiektu, na którym są pojazdy specjalne, wypadki, nie ubezpieczone pojazdy
Przykładowa Usługa 2: Usługę umożliwia implementacja taniego modułu, kompatybilnego z aktualnymi analogowymi lub cyfrowymi licznikami, które w standardzie nie posiadają modułu komunikacji. Zamiast wymiany dużej ilości liczników np. gazu, wody, uzupełniamy je o zdalny odczyt obrazów, i przekazywania wyników. Koszty wdrożenia usług są minimalne, gdyż wdrożenie komunikacji do starego liczniku wymaga karty SIM,  kamery i technologii która została opatentowana przez autora wniosku. Analizę obrazu licznika wspiera komunikacja w centrali na podstawie modeli ML/AI i kamery. Predykcja zużycia mediów będzie równa 95%, ponieważ wszystkie aktualne zużycia będzie przetwarzane w czasie rzeczywistym.

Usługa 1: Detekcja typu pojazdu w celu wykrycia incydentów w wybranych strefach i pojazdów nieuprzywilejowanych np. do korzystania z buspasów.
Usługa 2: Zdalne odczytywanie liczników mediów i dokładna predykcja zużycia mediów.
Ze strony technicznej, obie usługi polegają:
- na detekcji obiektów, zachowań, anomalii za pomocą modeli AI/ML (CNN deep learning) na materiałach multimedialnych (zdjęcia, filmy, inne dane cyfrowe)
- wzbogacaniu danych o metadane pochodzące z modeli ML i dodatkowe dane z innych źródeł, czujników.
Usługi są SaaS wraz z:
- dostarczaniem dedykowanych, wymiennych modeli ML
- przesyłaniem i przechowywaniem danych, w tym wrażliwych lub zanonimizowanych, w środowiskach chmurowych rozproszonych lub fizycznych data center
- trenowaniem modeli AI/ML
- postprodukcją danych multimedialnych (np. raporty analityczne, wizualizacja danych)
Usługi są uruchamiane w chmurze na urządzeniach IoT, czujnikach, kamerach zdalnych. Wszelkie urządzenia są rozbudowane za pomocą technologii MFE o wymagane moduły do współpracy z technologią 5G. Usługa pozwala na podejmowanie akcji w czasie rzeczywistym lub innym, w tym uruchomienie alarmu, przygotowanie materiału filmowego, dowodowego, obciążenie konta, podjęcie decyzji na podstawie zebranych informacji. Udostępnienie interfejsów wejścia-wyjścia do systemu za pomocą bezpiecznych usług przesyłania danych, wykonywania operacji za pomocą dostępnego API, interfejsów użytkowników, klientów i administratorów systemu. Oferowane rozwiązanie daje wydajny i bezpieczny przesył danych. Zostały uwzględnione regulacje prawne i prawa autorskie. 

Technologia jest chroniona portfelem patentów w Polsce. Trwa rozszerzanie jej zakresu merytorycznego i terytorialnego m.in. na UE i USA. Autor posiada prototypy POC modułów urządzeń elektronicznych z interfejsami multimedialnymi, zasilania, przechowywania danych, komunikacji, LoRaWan, antenowymi, szyfrowania danych oraz rozsianą po EU infrastrukturą teleinformatyczną, zdublowaną w Cloud z usługami bezpiecznego przesyłania danych, szyfrowania danych, wzbogacania danych o metadane, zautomatyzowanego rozproszonej obróbki danych przez modele Ai/ML, przechowywania i przesyłania wyników pracy za pomocą API źródłowych i docelowych systemów w tym np. publikacji filmów na platformie wewnętrznej organizacji lub YouTube. 
Odbiorcy usługi są podmioty oczekujące:
- mobilnego monitoringu, zarządzania, inspekcji,
- infrastruktury z automatyzacją obróbki danych,
- rezygnację ze zmiany aktualnie posiadanego sprzętu lub oprogramowania
Usługa 1: podmioty związane z monitoringiem przestrzeni publicznej, prywatnej i naruszeniem jej rejonów, np.
- zarząd dróg miejskich, autostrad, mostów, tuneli, biurowców, sklepów, magazynów, parkingów, lasów
- przedsiębiorstwa i organy związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym
- zarządcy autostrad, mostów, parkingów, lasów
- zakłady przemysłowe
Usługa 2:
- producenci wodomierzy, gazomierzy, liczników energii elektrycznej
- dostawcy energii elektrycznej i gazu w Polsce, którzy chcą zaoferować innowacyjną i korzystną usługę swoim klientom
- podmioty naliczają opłaty od pojazdów wjeżdżających na wyznaczone strefy
- administracja rządowa
Istnieje technologia na wprowadzenie projektu. Głównymi komponentami usług są kamery, karty SIM, zasilania, aktualnej infrastruktury teleinformatycznej i uczenie maszynowe. Każdy z produktów istnieje na rynku, jednak nie są z sobą zintegrowane.

Mobile Frame Extension łączy wszystkie komponenty za pomocą wspólnego standardu na poziomie hardware i software. Do tego dostarczamy prawa przemyslowe oparte na przetwarzaniu danych i machine learningu. 

 Dawca technologii oferuje doradztwo związane z wdrożeniem
Doradztwo w zakresie: 

Dostarczam szeroki wachlarz ochrony prawnej w tym licencje na

 • Znaki towarowe,
 • Wzory Przemysłowe,
 • Patenty (na wynalazki, patenty na metody) 

na rynki: 

 • Polski,
 • UK,
 • Europejski,
 • USA,
 • oraz innych wskazanych przez zainteresowanego.

Ogłaszający zapewania możliwość współpracy z nabywcą licencji na technologię/prawa do technologii w zakresie:

 • prac wdrożeniowych,
 • R&D,
 • komercjalizacji
 • transferu wiedzy i technologii
 • wkladu merytorycznego do wniosków o finansowanie, dotacje.

 


Dawca technologii:
Krzysztof Zieliński

Dane kontaktowe

Krzysztof Zieliński
+44 7827828088

Kontakt z ARP

<strong>Nazwa podmiotu / Imię i nazwisko </strong>:

Krzysztof Zieliński
<strong>Czy prawa własności do technologii mają również inne podmioty / osoby?</strong>:

Nie
<strong>Nazwa technologii</strong>:
Mobile Frame Extension
<br/><strong>Forma ochrony</strong>:
Zgłoszenie patentowe, Chronione prawem autorskim, Zarejestrowany wzór przemysłowy, Inna forma ochrony
<br/><br/><strong>Dojrzałość technologii</strong>:
TRL 4
<br/><br/><strong>Forma komercjalizacji</strong>:
Licencja, Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
<br/><br/><strong>Opis technologii</strong>:

"MFE" Mobile Frame Extension portfel praw przemysłowych  (WP.27749,  P.431473, P.43064, innych opisanych w załaczniku MobileFrameExtension_patentsGB.pdf), oraz pod adresem http://frameextension.com/

Rozwiązane problemy przez MFE
- Dłuższa żywotność baterii 
- Więcej pamięci masowej 
- Super bezpieczna płatność mobilna 
- Stabilny, szerokopasmowy dostęp do Internetu w dowolnym miejscu, nawet za granicą 
- Wspaniałe usługi w chmurze 
- Moje filmy, zdjęcia same się sprzedają i zarabiają

Rozwiązanie polega na swobodnym rozszerzeniu funkcjonalności urządzeń elektronicznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz usługami SaaS, oprogramowaniem, Ai bazującymi na warstwie sprzętowej.

Rozwiązanie problemów urządzeń mobilnych za pomocą elektronikiDla użytkowników urządzeń elektronicznych w szczególności przenośnych, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu z wydajnymi peryferiami lub nie mających zaufania do bezpiecznego, stabilnego połączenia sieciowego i zabezpieczenia informacji jaki i przechowywaniem dużej ilości ważnych lub wrażliwych danych, oferujemy modularne obudowy rozszerzające możliwości urządzenia zapewniając także bezpieczne stabilne połączenia z siecią i usługi przechowywania danych cyfrowych na urządzeniach lub usługach w chmurze. W przeciwieństwie do producentów rozwiązań monolitycznych, albo dedykowanych do jednego tylko urządzenia i rozwiązujących wybrane problemy umożliwiamy rozbudowę urządzeń o uniwersalne moduły możliwe do przeniesienia pomiędzy urządzeniami, przedłużające czas życia sprzętu i aktualizujący go o funkcjonalności nieprzewidziane przez producenta. 

Problem z ograniczeniami urządzeń przenośnych są problemami pilnymi problemami . Zaliczają się do nich ograniczenia z pojemnością źródeł zasilania, ograniczną pamiecią stałą, modularnością i możliwością wymiany komponentów, odpowiednim dostepem do sieci w tym bezprzewodowym, czy ergonomią i brakiem estetyczności tymczasowych rozwiązań podobnych do powerbanków łączących kablami smartfony. Ograniczenia prowadzą do kosztownych inwestycji w zakup kolejnych urządzeń, bywa że nowszych modeli, chwilowo rozwiązując problem, który wraca z czasem. Brak rozwiązania u podstaw rozwiązującego jeden lub kilka wymienionych problemów całkowicie.  

Rozwiązanie problemów za pomocą usług (usługi powiązanych z warstwą sprzętową - wynalazkiem).
Dla użytkowników urządzeń elektronicznych, którzy potrzebują bezpiecznego przesyłania cyfrowych danych i przechowywaniem ich danych w odpowiedni sposób,albo przytłacza użytkowników dużą ilość danych które produkują i nie potrafią ich przetworzyć, oferujemy bezpieczne i stabilne połączenia z siecią oraz usługi przechowywania danych wraz z usługami ich komercjalizacji bez nakładu pracy właściciela. W przeciwieństwie do usługodawców oferujących 'darmowe' usługi, w zamian za prawa własności do prywatnych danych lub komercyjne usługi są wielokrotnie droższe niż rynkowa wartość umożliwiamy przez dedykowane moduły sprzętowe wspierające bezpieczną transmisję, lub wspierające szyfrowanie danych, profesjonalnie zabezpieczając własność intelektualną użytkownika w celu uruchamianie usług Ai, pozwalając właścicielom monetyzować ich dane za pomocą agentów Ai. 

Usługi:  wspierające sprzętowo bezpieczne i wydajne połączenia, przechowywanie danych w bezpiecznej zakryptowanej formie. Uruchamianie usług Ai na prywatnych danych użytkownika, bez możliwości naruszenia jego prywatności lub własności. Wszystko w celu bezproblemowej komercjalizacji własnych treści, lub obróbki, zdjęć czy filmów. 

Przechowywanie danych cyfrowych jest ograniczone i posiada wady. Niewielki odsetek użytkowników, firm, stosuje odpowiedni poziom zabezpieczeń transmisji, przechowywania danych, czy zwykłego backupu. Firmy o dojrzałych działach IT z opracowanymi procedurami stosują procesy archiwizacji i testy odtworzeniowe. Komercjalizacja prywatnych danych w tym zdjęć, filmów (opisywanych jako IP) wymaga od użytkowników nakładów pracy przy obróbce i dodawaniu na platformy sprzedażowe. Często kroki sa zaniechane przez masowego użytkownika a prowadzone jedynie przez profesjonalistów, specjalistów. Klient jest świadomy ograniczeń sprzętu, w szczególności przy jego awarii, braku zasobów, w obliczu utraty danych, materiałów. Nikła świadomość użytkowników z wielkiej wartości intelektualnej która oddają za darmo w postaci zdjęć, filmów, danych, metadanych za możliwość przechowywanych “za darmo” ich danych u dostawców usług jak google, youtube, otwiera szerokie możliwości dla naszych produktów i usług.  

Przykładowa obudowa na smartfwon, telefon z dodatkowymi modułami:

Modułowy futerał na urządzenie rozbuduje twój sprzęt i zaoferuje Ci usługi w chmurze (SaaS) obsługiwany przez agentów AI. Sprawiamy, że Twoja elektronika staje się bardziej funkcjonalna, bezpieczna, niezawodna i jest równie estetyczna. Rozbuduj urządzenia w domu naszymi modułami pasującymi do popularnych smartfonów, tabletów, laptopów, telewizorów, gadżetów IoT, czy Raspberry PI. Nasze rozwiązanie nadaje się nie tylko do adaptacji różnych urządzeń, wielu marek, nie tylko ulepsza sprzęt, ale również je zabezpiecza. Minimalizujemy w ten sposób ilość odpadów elektronicznych, optymalizujemy wydatki osobiste, ograniczamy zużycie zasobów naturalnych, efektywniej korzystamy z urządzenia i wydłużamy okres życia tych już posiadanych.


<strong>Zalety/korzyści z zastosowania technologii</strong>:

Sprzęt/Hardware
Rozwiązanie ograniczeń sprzętowych elektroniki, w tym urządzeń mobilnych. Zapewnienie dodatkowej
ochrony fizycznej urządzeń, kompaktowego i estetycznego ułożenia akcesoriów, modularnego dobierania
elementów, kompatybilność pomiędzy różnymi producentami
Zwiększenie długości życia osobistego sprzętu elektronicznego przez jego usprawnienia, rozbudowę,
“upgrade”, a nawet zamianę uszkodzonych podzespołów. Stosowanie rozwiązań nie przewidzianych przez
producenta. W rezultacie uzyskanie optymalizacja budżetu, minimalizacja ilości elektro-smieci.
Rozwiązywania stosowane obecnie na rynku.
Dedykowane rozwiązania do wybranego typu urządzeń, jednego producenta jak obudowy na określone typy
telefonów/smartfonów.
Generyczne rozwiązania dla wielu typów urządzeń I producentów jak: power banki, pamięć usb, dyski
przenośne niszczą dopracowaną ergonomię, przez co użytkownicy, sięgają po nie w ostateczności, lub kupują
wydajniejsze urządzenie, zwiększając ilość elektro-ąmieci,
Produkt wyróżnia się unikalnymi cechami:
- integracja z innymi producentami,
- modularność,
- szybkie rozwiązanie problemów konsumenta
- niezawodność
- wiele urządzeń na różne rynki

Usługi:
Zapewnienie bezpieczeństwa przesyłu, prywatności danych, pewnego przechowania danych a w
szczególności uczciwego komercjalizacja własności intelektualnej bez dodatkowego nakładu pracy nad
zgromadzonymi przez użytkownika treściami czy danymi.
Usługi charakteryzują się:
- bezpieczeństwem transmisji dzięki szyfrowanej komunikacji dostarczonej przez dedykowane moduły
- gwarancją bezpiecznego przechowywania danych, za pomocą redundantnych kopii
- wysoką prywatnością dzięki szyfrowaniu danych
- zachowaniem praw autorskich do własnych danych i łatwym ich oferowaniem ze zbyciem włącznie- w pełni automatycznym rozwiązaniu do wyszukiwania najlepszych danych cyfrowych I ich przedstawianiu
użytkownikowi lub zainteresowanym kupcom

Rynek i konkurencja
Profesjonaliści biznesowi potrzebują niezawodnych produktów, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo danych, wysoką wydajność i stały dostęp do krytycznych danych na urządzeniach mobilnych i elektronicznych.
Gracze potrzebują dłuższego czasu pracy, dłuższego niż na standardowych bateriach, większej ilości pamięci trwałej, szybkiego, niezawodnego połączenia do sieci internet i bezproblemowego procesu płatności.
Pracownicy delegowani potrzebują dłuższego czasu pracy bez stałego zasilania (używając baterii), stabilnego połączenia internetowego, większej ilości miejsca na zdjęcia. Podróżnicy (backpackers) często podróżują
samodzielnie i są zależni od urządzeń mobilnych i technologicznych, a rynek ten często nie jest celem działań firm ani przez nie jest spenetrowany.
Wielkość rynku w USA:
Profesjonaliści biznesowi: Przewiduje się, że w latach 2016-2020 rynek odnotuje stopę wzrostu na poziomie
5,4%, osiągając prawie 5 bilionów dolarów.
Gracze: Stany Zjednoczone są pierwszym rynkiem gier hazardowych na świecie. W 2019 r. Stany
Zjednoczone wyprzedzą Chiny jako największy rynek gier komputerowych na świecie pod względem przychodów. Ogólnie rzecz biorąc, amerykański rynek gier wygeneruje w tym roku 36,9 mld USD, głównie
dzięki wzrostowi przychodów z gier na konsole o 13,9%.
Podróżnicy (backpackers): W porównaniu z innymi krajami, większość przychodów generowana jest w Stanach Zjednoczonych (156 266 mln USD w 2019 r.).
Wielkość rynku w Wielkiej Brytanii:
Profesjonaliści biznesowi: Usługi profesjonalne i biznesowe (PBS) to prawdziwa brytyjska historia sukcesu.
Wielka Brytania jest jednym ze światowych liderów w zakresie większości wysoko wykwalifikowanych usług,
które tworzą ten sektor. Wielka Brytania jest bardzo konkurencyjna na rynkach światowych, z udziałem
eksportu do gospodarek rozwiniętych (OECD) wynoszącym 12%, a następnie tylko do USA.
Gracze: Wartość przemysłu gier komputerowych w Wielkiej Brytanii wynosi 5,7 mld funtów.
Podróżnicy (backpackers): Osoby podróżujące z młodzieżą i studentami przekazują 22,3 miliarda funtów.
Oczekuje się, że rynek smartfonów w Wielkiej Brytanii wzrośnie o około 23% w latach 2012-2017, co ma zwiększyć wartość rynku do 4,3 mld USD do 2017 roku.
Przewiduje się, że liczba połączeń IoT wzrośnie z około 13 mln w 2016 roku do ponad 150 mln do 2024 roku.
Duża część wzrostu w sektorze Internetu przedmiotów codziennego użytku napędzana jest przez rynek artykułów gospodarstwa domowego i artykułów gospodarstwa domowego, który obecnie stanowi ponad 40%
wszystkich połączeń Internetu przedmiotów codziennego użytku. Przewiduje się, że większość przyszłego wzrostu Internetu przedmiotów do 2024 r. nastąpi w sektorach motoryzacyjnym, elektroniki użytkowej i
użyteczności publicznej.

Wielkość rynku na całym świecie:
Ludność świata decyduje o wielkości rynków. Trendy wskazują że w nadchodzących latach każdy mieszkaniec
rynków docelowych będzie posiadał urządzenie mobilne. Liczba urządzeń IoT będzie wielokrotnie wyższa niż
liczba mieszkańców. Nasze rozwiązanie może być ukierunkowane jako produkt premium i jako przyzwoity produkt dla ludzi, którzy potrzebują zrównoważonego, niskobudżetowego, dobrze działającego smartfonu.
Dynamika wzrostu urządzeń mobilnych i IOT w latach 2016, predykcja 2022, dynamika wzrostu (źródło
Ericsson) :
urządzenia mobilne: 2016r: 7,6 mln; 2022r: 8,6 mln; (+16% wzrostu)
PC/laptop/tablety: 2016r: 1,6M; 2022r: 1,7M; (+1,3% wzrostu)
IoT: 2016r: 6M; 2022r: 18M; (+155% wzrostu)

Konkurencyjne produkty:
- Mophie/Zagg https://www.zagg.com/en_us/battery-cases
- Apple / iPhone Battery Case
https://www.apple.com/shop/product/MRXK2LL/A/iphone-xs-smart-battery-cas... Apple / iPhone
Battery Case https://www.apple.com/shop/product/MRXK2LL/A/iphone-xs-smart-battery-cas...
- i-Blades https://i-blades.com/products/external-phone-battery-pack-power-memory-u...
Serwisy bazujące na produktach
- Dostawcy VPN
- Dostawcy usług przechowywania danych
-- https://docs.google.com/
-- https://www.dropbox.com/
-- azure.com
-- https://gopro.com/en/gb/shop/subscription/plus/GoProPlusMonthly.html


<strong>Zastosowanie rynkowe</strong>:

KIS 12 i KIS 11, KIS 13, KIS 15

Zastosowanie projektu
Według badań Cisco, do 2020 82% wszystkich treści online będzie materiał wideo. To oznacza, że większość przemysłu będzie potrzebowało technologii 5G do przesyłu danych oraz wzrośnie waga szybkiego przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Nasz projekt rozszerza funkcjonalność aktualnego sprzętu o dodatkowe moduły jak technologia 5G, zasięg odbiorników, kamery, czujniki, serwomechanizmy na bazie technologii MFE.
Przykładowa usługa 1: Detekcja typu pojazdu pozwala reagować zarządcy na wykrywane incydenty w wybranych strefach lub identyfikować pojazdów nieuprzywilejowanych np. do korzystania z bus-pasów.
Podmioty związane z monitoringiem przestrzeni publicznej lub prywatnej mogą podejmować akcję na podstawie detekcji zachowań jak: wjazd pojazdu, identyfikacja osoby lub pojazdu w określonym obszarze, próba naruszenia zabezpieczeń posesji, wynoszenie przedmiotów z monitorowanego obszaru. 
Obecna infrastruktura teleinformatyczna (w tym starszej generacji) zostanie ulepszona do poziomu kompatybilności z technologią 5G. Ten  system rozszerza funkcjonalność aktualnych rozwiązań dostępnych w przedsiębiorstwach, aby umożliwić:
- wykonanie zdjęć (i innych danych cyfrowych) o większej rozdzielczości
- przesyłania zdjęć(i innych danych cyfrowych) do zdalnego dysku, sieci cloud przy pomocy 5G
- przechowywanie, opisywanie, katalogowanie, postprodukcji materiałów przy pomocy 5G
- szyfrowanie danych monitoringu przemysłowego, przenośnego, samochodowego do bezpiecznego centrum danych przy pomocy 5G
- szybkie przetwarzania danych i podejmowania decyzji, oszczędność czasu przy pomocy 5G
- raportowanie oparte o dane wzbogacone metadanymi (wizualizacja danych)
- raportowanie w postaci szczegółowej analizy wideo i zdjęć zarejestrowane kamerą monitorującą (kamerą IP, kamerą sieciową internetową,
kamerą przemysłową CCTV IP), np.:
* z ostatniej interwencji
* okresu czasowego
* obszaru
* ze wszystkimi ujęciami obiektu, na którym są pojazdy specjalne, wypadki, nie ubezpieczone pojazdy
Przykładowa Usługa 2: Usługę umożliwia implementacja taniego modułu, kompatybilnego z aktualnymi analogowymi lub cyfrowymi licznikami, które w standardzie nie posiadają modułu komunikacji. Zamiast wymiany dużej ilości liczników np. gazu, wody, uzupełniamy je o zdalny odczyt obrazów, i przekazywania wyników. Koszty wdrożenia usług są minimalne, gdyż wdrożenie komunikacji do starego liczniku wymaga karty SIM,  kamery i technologii która została opatentowana przez autora wniosku. Analizę obrazu licznika wspiera komunikacja w centrali na podstawie modeli ML/AI i kamery. Predykcja zużycia mediów będzie równa 95%, ponieważ wszystkie aktualne zużycia będzie przetwarzane w czasie rzeczywistym.

Usługa 1: Detekcja typu pojazdu w celu wykrycia incydentów w wybranych strefach i pojazdów nieuprzywilejowanych np. do korzystania z buspasów.
Usługa 2: Zdalne odczytywanie liczników mediów i dokładna predykcja zużycia mediów.
Ze strony technicznej, obie usługi polegają:
- na detekcji obiektów, zachowań, anomalii za pomocą modeli AI/ML (CNN deep learning) na materiałach multimedialnych (zdjęcia, filmy, inne dane cyfrowe)
- wzbogacaniu danych o metadane pochodzące z modeli ML i dodatkowe dane z innych źródeł, czujników.
Usługi są SaaS wraz z:
- dostarczaniem dedykowanych, wymiennych modeli ML
- przesyłaniem i przechowywaniem danych, w tym wrażliwych lub zanonimizowanych, w środowiskach chmurowych rozproszonych lub fizycznych data center
- trenowaniem modeli AI/ML
- postprodukcją danych multimedialnych (np. raporty analityczne, wizualizacja danych)
Usługi są uruchamiane w chmurze na urządzeniach IoT, czujnikach, kamerach zdalnych. Wszelkie urządzenia są rozbudowane za pomocą technologii MFE o wymagane moduły do współpracy z technologią 5G. Usługa pozwala na podejmowanie akcji w czasie rzeczywistym lub innym, w tym uruchomienie alarmu, przygotowanie materiału filmowego, dowodowego, obciążenie konta, podjęcie decyzji na podstawie zebranych informacji. Udostępnienie interfejsów wejścia-wyjścia do systemu za pomocą bezpiecznych usług przesyłania danych, wykonywania operacji za pomocą dostępnego API, interfejsów użytkowników, klientów i administratorów systemu. Oferowane rozwiązanie daje wydajny i bezpieczny przesył danych. Zostały uwzględnione regulacje prawne i prawa autorskie. 

Technologia jest chroniona portfelem patentów w Polsce. Trwa rozszerzanie jej zakresu merytorycznego i terytorialnego m.in. na UE i USA. Autor posiada prototypy POC modułów urządzeń elektronicznych z interfejsami multimedialnymi, zasilania, przechowywania danych, komunikacji, LoRaWan, antenowymi, szyfrowania danych oraz rozsianą po EU infrastrukturą teleinformatyczną, zdublowaną w Cloud z usługami bezpiecznego przesyłania danych, szyfrowania danych, wzbogacania danych o metadane, zautomatyzowanego rozproszonej obróbki danych przez modele Ai/ML, przechowywania i przesyłania wyników pracy za pomocą API źródłowych i docelowych systemów w tym np. publikacji filmów na platformie wewnętrznej organizacji lub YouTube. 
Odbiorcy usługi są podmioty oczekujące:
- mobilnego monitoringu, zarządzania, inspekcji,
- infrastruktury z automatyzacją obróbki danych,
- rezygnację ze zmiany aktualnie posiadanego sprzętu lub oprogramowania
Usługa 1: podmioty związane z monitoringiem przestrzeni publicznej, prywatnej i naruszeniem jej rejonów, np.
- zarząd dróg miejskich, autostrad, mostów, tuneli, biurowców, sklepów, magazynów, parkingów, lasów
- przedsiębiorstwa i organy związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym
- zarządcy autostrad, mostów, parkingów, lasów
- zakłady przemysłowe
Usługa 2:
- producenci wodomierzy, gazomierzy, liczników energii elektrycznej
- dostawcy energii elektrycznej i gazu w Polsce, którzy chcą zaoferować innowacyjną i korzystną usługę swoim klientom
- podmioty naliczają opłaty od pojazdów wjeżdżających na wyznaczone strefy
- administracja rządowa
Istnieje technologia na wprowadzenie projektu. Głównymi komponentami usług są kamery, karty SIM, zasilania, aktualnej infrastruktury teleinformatycznej i uczenie maszynowe. Każdy z produktów istnieje na rynku, jednak nie są z sobą zintegrowane.

Mobile Frame Extension łączy wszystkie komponenty za pomocą wspólnego standardu na poziomie hardware i software. Do tego dostarczamy prawa przemyslowe oparte na przetwarzaniu danych i machine learningu. 

 


<strong>Słowa kluczowe</strong>:<br/>
Modułowa elektronika smartfony gadżety
<br/><br/><strong>Dawca zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem</strong>:
Tak
<strong>Doradztwo w zakresie</strong>:

Dostarczam szeroki wachlarz ochrony prawnej w tym licencje na

 • Znaki towarowe,
 • Wzory Przemysłowe,
 • Patenty (na wynalazki, patenty na metody) 

na rynki: 

 • Polski,
 • UK,
 • Europejski,
 • USA,
 • oraz innych wskazanych przez zainteresowanego.

Ogłaszający zapewania możliwość współpracy z nabywcą licencji na technologię/prawa do technologii w zakresie:

 • prac wdrożeniowych,
 • R&D,
 • komercjalizacji
 • transferu wiedzy i technologii
 • wkladu merytorycznego do wniosków o finansowanie, dotacje.

 
Kontakt:
Krzysztof Zieliński
kzielins@protonmail.com
+44 7827828088
Dawcy - PDF