Baza technologii


Logo wpisu Łopatka do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo

Łopatka do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo

Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka

Opis technologii / usługi

Łopatka do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo stanowi zupełną nowość na rynku w branży medycznej i opiekuńczej na świecie! ZOBACZ WIDEO PRZEDSTAWIAJĄCE ZASADĘ DZIAŁANIA Niniejszy wynalazek ma odpowiednio niwelować wszelkie problemy związane z czynnością wymiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo i maksymalnie ułatwiać tą czynność opiekunom bez narażania pacjentów na dyskomfort i ból. Twórcą niniejszego wynalazku opracowanego we współpracy z WynalazcaTV jest Iwona Kisiel – doświadczona opiekunka osób niepełnosprawnych ruchowo. Zasada działania urządzenia według tej koncepcji wynalazku polega na tym, że po lekkim uniesieniu nóg osoby niepełnosprawnej lub ugięciu ich w stawie kolanowym, urządzenie dzięki swojemu unikalnemu kształtowi i odpowiednio wygiętymi jego powierzchniami (1, 2, 3), pozwala na płynne wsunięcie go pod osobę niepełnosprawną przy pomocy jedynie jednej ręki operatora w czasie trzymania antypoślizgowego i ergonomicznego uchwytu (4). Wynalazek pozwala zarazem na podniesienie tej osoby do góry, a także na utrzymywanie jej w takiej pozycji do czasu wykonania (za pomocą drugiej wolnej ręki tego operatora) wszystkich czynności związanych z wymianą pieluchy. Dodatkowe zastosowanie układu tocznego w postaci rolek obrotowych (5), a także dodatkowo wspomaganego ich obrotu poprzez połączenie jednej z tych rolek przekładnią pasową silnika zminimalizowało siłę, jaką operator tego przyrządu musi włożyć do umieszczenia go pod pacjentem. Warianty wykonania (OBJĘTE JEDNYM ZGŁOSZENIEM PATENTOWYM): 1. Wariant nr 1 wynalazku medycznego – łopatka manualna 2. Wariant nr 2 wynalazku medycznego – łopatka manualna z rolkami 3. Wariant nr 3 wynalazku medycznego – łopatka z napędzanymi elektrycznie rolkami Więcej informacji po kontakcie

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zalety funkcyjne: wymiana zużytej pieluchy lub bielizny dolnej części ubrania pacjenta nie będzie wyczerpującym zadaniem wymagającej sporej siły, opiekuni nie będą narażeni na silne bóle kręgosłupa, które czasami uniemożliwiają dalsze prace, opiekuni chętniej będą wykonywać czynność wymiany pieluch, realizować poszczególne zadania szybciej i w efekcie ich efektywność pracy wzrośnie, bardzo łatwy w transporcie z pomieszczenia do pomieszczenia (wystarczy kilka urządzeń na dany oddział położnictwa), wynalazek medyczny do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo nie będzie wymagał podłączenia do innych dodatkowych systemów w pomieszczeniu. Zalety biznesowe: szeroka ochrona patentowa nowość na rynku – nie ma nigdzie podobnego rozwiązania, jak prezentowane tutaj, proste, tanie w produkcji rozwiązanie (wystarczy wtryskarka i podstawowe narzędzia obróbcze), wdrażając go możesz ubiegać się o dofinansowania produkt łatwy w marketingu i odpowiedni do działań PR lub CSR, dzięki prostocie wynalazku i jego małym gabarytom, wynalazek ten będzie mógł znaleźć się w każdej specjalistycznej placówceopiekuńczej, a nawet w domach prywatnych (szeroka grupa docelowa), branża medyczna jest wspierana przez wiele funduszy państwowych i prywatnych funduszy inwestycyjnych – masz dużo możliwości finansowania tego projektu, szczególnie jeśli jesteś producentem specjalizującym się w produktach pochodzących z tej branży.

Zastosowanie rynkowe

Przedmiotowy wynalazek znajdzie zastosowanie w wielu branżach związanych z opieką nad osobami niepełnosprawnymi, szczególnie w branżach: medycznej i opiekuńczej. W branżach tych wynalazek będzie mógł zostać wykorzystany do odciążenia prac pielęgniarzy, pielęgniarek i lekarzy w czasie wymiany zużytych pieluch, wymiany bielizny lub leczenia odleżyn. Wdrożeniem wynalazku mogą być więc zainteresowane szczególnie te firmy, które produkują akcesoria, urządzenia i maszyny dla szpitali, placówek opiekuńczych lub prywatnych firm i osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi ruchowo.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka

NIP: 8133725806

Adres www: https://cstng.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"