Baza technologii


Logo wpisu Środek do zmywania pasty srebrowej i rezystywnej zwłaszcza do szablonów poliimidowych i siatki drukarskiej

Środek do zmywania pasty srebrowej i rezystywnej zwłaszcza do szablonów poliimidowych i siatki drukarskiej

Instytut Tele- i Radiotechniczny

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku jest środek do zmywania pasty srebrowej i rezystywnej, głównie do szablonów polimidowych i siatki drukarskiej. Aby nadrukować kolejną partię próbek przez szablony polimidowe czy siatkę drukarską, oczyszcza się je dokładnie po ostatnim nadruku pasty. Jest to proces złożony i wymaga stosowania odpowiednich składników oraz specjalnej procedury. Przede wszystkim należy stosować mieszaniny nie powodujące zmian w strukturze szablonu i sita, a jednocześnie charakteryzujące się dużą zwilżalnością usuwanej pasty stosowanej do nadruku i stosunkowo szybko odparowującej z oczyszczanej powierzchni. Środki te są bardzo trudne do usunięcia z oczek szablonu i sita za pomocą ogólnie dostępnych środków takich jak: izopropanol, alkohol etylowy i benzyna ekstrakcyjna. Zastosowanie dodatku do zmywacza w postaci acetonu umożliwia szybkie odparowanie środka z czyszczonych powierzchni, nie narażając na uszkodzenie lub rozpuszczenie siatki poliestrowej lub szablonu polimidowego.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zgłoszony wynalazek posiada wszystkie pożądane cechy. Wykorzystuje naftę niskowrzącą, alkohol i octan umożliwiający silne oddziaływanie na pastę rezystywną, zawierającą w swoim składzie takie środki jak: węgiel, srebro, grafit w proszku i polimer.

Zastosowanie rynkowe

Wynalazek może być wykorzystany jako warstwa aktywna w różnego rodzaju detektorach gazowych lub cieczowych oraz w przeprowadzaniu procesów katalitycznych również w nanoskali.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Tele- i Radiotechniczny

NIP: 5250008850

Adres www: http://www.itr.org.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"