Baza technologii

2SD - technologia dwuetapowego suszenia
Drying Process Sp. z o.o.
Opis technologii / usługi
Dwuetapowy sposób suszenia został opracowany głównie z myślą o: Prawie dwukrotnym zmniejszeniu zużycia energii w przemysłowych procesach suszenia. Ułatwieniu prowadzenia procesu, przez zastosowanie w poszczególnych etapach różnych rodzajów suszarni, które dobrane są właściwie do zmieniających się radykalnie własności fizycznych, wraz ze zmniejszającą się zawartością wody.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Technologia wyróżnia się na rynku: Prawie dwukrotnym spadekiem zużycia energii oraz związanej z tym emisji zanieczyszczeń. Rozłożeniem procesu suszenia na dwa etapy, dostosowując sposób suszenia do stopnia wilgotności materiału. Pierwszy etap – kontaktowe suszenie w parze wilgotnej masy. Może zapobiec zbrylaniu i pyleniu, jednocześnie ułatwiając przesuwanie materiału alternatywnie suszenie bezpośrednie. Drugi etap – suszenie konwekcyjne w powietrzu procesowym, w suszarni przenośnikowej. Obieg powietrza procesowego może być zamknięty. Obniżenie (w przypadku kontaktowego – pośredniego suszenia) prędkości czynnika suszącego, przepływającej przez bębny suszarni i instalacje odprowadzającą, w pierwszym etapie. Zapobiega to, przynajmniej w dużym stopniu lub nawet wyeliminuje odprowadzanie znacznych ilości materiału suszonego z czynnikiem suszącym (powietrzem procesowym). Przekłada się to na łatwiejsze filtrowanie oraz niższą intensywaność zarastania kanałów.
Zastosowanie rynkowe
Technologia dwuetapowego suszenia może mieć zastosowanie w większości przemysłowych procesów suszenia, w których jednocześnie nie zachodzą zaawansowane procesy wytwórcze. Dla procesów suszenia, w których prowadzone są dodatkowo inne procesy technologiczne, wymagana będzie zmiana i adaptacja technologii, pod zmienione warunki suszenia w dwóch etapach. W przypadku procesów suszenia, w których celem jest tylko odparowanie wody, wdrożenie technologii będzie stosunkowo proste. Technologię można stosować w wielu branżach, w tym branży chemicznej- produkcji nawozów. Produkty, które mogą być suszone w prezentowanej technologii to m.in. osady ściekowe, odpady komunalne, odpady drzewne (trociny, zrębki), wytłoki roślinne czy produkty poflotacyjne (kopalniane).
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Drying Process Sp. z o.o.
NIP: 8943064437