Baza technologii


Logo wpisu Android

Android

SALTES SP. Z O.O.

Opis technologii / usługi

Aplikacja została stworzona przy użyciu najnowocześniejszej technologii - Androida 9.0 i Kotlin. Aplikacja może komunikować się z dowolnym interfejsem API. Modułowa architektura umożliwia łatwe modyfikacje i przyspiesza tworzenie nowych funkcji. Aplikacja w obecnym stanie służy jako prototyp gotowy do demonstracji. Python znakomicie nadaje się do tworzenia aplikacji internetowych dzięki takim rozszerzeniom jak micro-framework Flask. Upraszcza on projektowanie zapewniając przejrzysty schemat łączenia adresów URL, żródła danych, widoków i szablonów. Domyślnie dostajemy również deweloperski serwer WWW Kotlin jest oficjalnym językiem dla platformy Android. Bardziej zwięzły niż Java, wyraźnie upraszcza i przyspiesza pisanie aplikacji. Ponieważ równocześnie jest w pełni kompatybilny z Javą, umożliwia rozwijanie już istniejących aplikacji. Jako że posiada wiele rozwiązań ułatwiających pracę, a także „myślących za programistę” staje się powoli zdecydowanym faworytem wśród piszących pod Androida. Kotlin to język rozwijany przez firmę JetBrains (jedna z najbardziej dynamicznych marek programistycznych) oraz przez społeczność open-source. REST API - REST (Representational State Transfer) – Jest to sposób budowy systemu według określonych zasad – wzorzec architektury. Dzięki tym zasadom możemy w prosty i szybki sposób zbudować bardzo sprawne API (Application Programming Interface), które wykorzystamy w naszym produkcje/aplikacji/systemie. Jest to obecnie najpopularniejszy wzorzec architektury serwisów. JSON, JavaScript Object Notation – lekki format wymiany danych. W typowych przypadkach dane w formacie JSON są pobierane z serwera jako tekst przy wykorzystaniu obiektu XMLHttpRequest języka JavaScript, a następnie przekształcane w obiekt. Dostęp do danych w formacie JSON jest bardziej naturalny z poziomu języka JavaScript niż dostęp do tych samych danych w formacie XML, ponieważ JSON stanowi składniowy podzbiór języka JavaScript.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Statystyki pokazują, że coraz więcej konsumpcji treści odbywa się na urządzeniach mobilnych. W ten sposób wyszukujemy informacje, robimy zakupy i kontaktujemy się z innymi. Kotlin to ewolucja, pozwala zaoszczędzić godziny poświęcone na “klepanie” kodu źródłowego, które mogą zostać wykonane automatycznie. Kotlin jest kompatybilny z Javą, co więcej, jeżeli mamy już jakąś aplikację, która została napisana w Javie, to jej kolejne klasy mogą być tworzone już w Kotlinie. To bardzo ważne, ponieważ nie wymaga pisania całości od nowa, tylko pozwala w trakcie rozwoju przepisywać istniejące partie projektu, co sprawia, że migracja jest wręcz bezbolesna. Biblioteka AndroidKTX, Boilerplate code, POJO – Plain Old Java Object, bezpieczniejszy kod, Funkcje Rozszerzające to tylko niektóre ułatwienia, które pozwalają szybciej Tworzyć aplikacje mobilne wykorzystując Kotlin.

Zastosowanie rynkowe

Aplikacja Mobilna SpeedUp pozwala łatwo zarządzać biletami kolejowymi, znaleźć drogę do peronu na dworcu oraz wysyłać powiadomienia, kiedy pasażer blisko stacji docelowej. Aplikacja koncentruje się na 2 obszarach: Zwiększeniu liczby sprzedanych biletów, Zwiększeniu dochodów z innych źródeł niż bilety. W ramach zwiększenia liczby sprzedanych biletów, aplikacja wspiera: System sprzedaży biletów, szybkie wyszukiwanie połączeń, Bilet w jedną stronę, Bilet w obie strony, Bilet multicity. Dedykowana oferta biletowa, Historia biletów, Powiadomienie o terminie wygaśnięcia biletów okresowych, Powiadomienie o nadchodzącej podróży i przybyciu do stacji docelowej. Indywidualny formularz rejestracyjny, Najnowsze wydarzenia w okolicy i rabaty, Oferta dla klientów biznesowych, W ramach zwiększenia dochodów z innych źródeł niż bilety, aplikacja wspiera: Mapy stacji kolejowych, które poprowadzą pasażerów przez dworzec pokażą restauracje, toalety do peronu, z którego odjeżdża pociąg. Zamawianie posiłków z WARS przy rezerwacji biletu, Znajdź hotel lub zamów taksówkę na dworzec lub z dworca, Integracja z mediami społecznościowymi: Facebook oraz Instagram. Rezerwacja miejsca przy rezerwacji biletu, Aktualne informacje o opóźnieniach pociągów,

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: SALTES SP. Z O.O.

NIP: 6772396745

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"