Baza technologii


Logo wpisu Aplikacja ECharge

Aplikacja ECharge

Dominik Kozik

Opis technologii / usługi

Działanie aplikacji ECharge ma za zadanie kojarzenie stacji ładowania z kierowcami korzystającymi z aplikacji, pobieranie płatności od kierownców i zaumatyzowane przekazywanie ich właścicielom stacji ładowania. Aplikacja ECharge to aplikacja oraz portal internetowy zbierający i udostępniający dane o mobilnych i stacjonarnych punktach odpłatnego i nieodpłatnego ładowania pojazdów elektrycznych, takich jak np hulajnogi, rowery- skutery, samochody. Aplikacja zintegrowana z google maps i korzystająca z jej zasobów, aby ustalać trasę biorąc pod uwagę punkty potencjalnego ładowania. Aplikacja daje możliwość rejestrowania i udostępniania własnych punktów ładowania, oraz dawać możliwość płacenia za ładowanie, jak i pobierać za nie opłaty, przy tym pobierając niewielką opłatę. W aplikacji po utworzeniu konta zarejestrujemy swój pojazd i aplikacja sama znajdzie miejsca gdzie znajdują się odpowiednie urządzenia do ładowania naszego pojazdu, dobierze również optymalny prąd ładowania dla naszego pojazdu. W aplikacji poinformujemy że brakuje nam prądu i poprosimy o pomoc inne pojazdy elektryczne znajdujące się w pobliżu. Aplikacja będzie darmowa, ale aby dokonywać płatności trzeba będzie zarejestrować swoją kartę bankową. W Aplikacji można ustalić własną cenę za udostępnienie punktu do ładowania. Rejestrując swój punkt ładowania trzeba będzie podać moc i inne parametry urządzenia, aby aplikacja nie pokazywała użytkownikowi hulajnogi punktu ładowania dla samochodów. Po za tym aplikacja będzie zbierała przez feedback od użytkowników, posiadała system premiowy dla nowych użytkowników jak darmowe ładowanie, nagrody dla aktywnych użytkowników, czy pierwsze darmowe ładowanie.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zbieranie i udostępnianie danych o mobilnych i stacjonarnych punktach odpłatnego i nieodpłatnego ładowania pojazdów elektrycznych. Możliwość ustalania trasy pojazdu biorąc pod uwagę punkty potencjalnego ładowania. Możliwość rejestrowania i udostępniania własnych punktów ładowania. Możliwość płacenia za ładowanie, jak i pobierania za nie opłat. Wyszukanie odpowiednich urządzeń do ładowania pojazdu, w tym dobór optymalnego prądu ładowania. Możliwość poinformowania innych użytkowników pojazdów o braku prądu i prośba o jej pożyczenie/ zakup. Rozróżnianie typów pojazdów elektrycznych.

Zastosowanie rynkowe

Wdrożenie systemu wpłynie na popularyzację elektromobilności i zachętę do otwierania punktów ladowania pojazdów dla osób prywatnych. Tym samym doprowadzi do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o tyle ile energii elektrycznej w polskiej sieci energetycznej będzie wytwarzane ze źródeł odnawialnych. System jest rozwiązaniem informacyjno- komunikacyjnym łączącym użytkoników pojazdów, stacje ładowania oraz samych użytkowników za pomocą sieci internetowej. System posiada część geoinformacyjną - możliwość lokalizowania pojazdów i ładowarek za pomocą zaintegrowania z google maps i danych z czujników położenia GPS.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim
Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

TRL 6

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"