Baza technologii


Logo wpisu ARCHICAD

ARCHICAD

WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Wyspecjalizowany program do projektowania w technologii BIM. Trójwymiarowy model oraz przekroje generowane są automatycznie na podstawie rzutów. Edycje dokonane na modelu i przekrojach przenoszą się też na rzut. Program oparty jest na logice obiektowej, poszczególne rodzaje obiektów odpowiadają różnym elementom budowlanym (ściana, strop, dach, belka). Ponadto istnieją obiekty wstępnie zdefiniowane, takie jak okna, drzwi, meble, a nawet całe pojazdy i ludzie. Projektowanie polega na ustawianiu zdefiniowanych obiektów oraz nadawaniu im parametrów. ARCHICAD posiada oparty na technologii BIM (Building Information Modeling) system przepływu pracy. Technologia OPEN BIM zmniejsza ryzyko inwestycyjne. Inwestor może w łatwy sposób kontrolować postęp prac oraz bieżące koszty co wpływa na szybsze podejmowanie decyzji w przypadku jakichkolwiek zmian. BIM ułatwia współpracę pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu, zapewnia dostęp do niezbędnych informacji. Projektanci mogą na bieżąco wymieniać się informacjami. Modelując w 3D mogą w automatyczny sposób sprawdzić kolizje oraz wykonać analizę jakości projektu zmniejszając przy tym ilość błędów.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Dzięki pracy na jednym modelu, firmy zaangażowane w projektowanie, budowanie i zarządzanie budynkiem mogą znacząco zwiększyć swoją efektywność i zredukować liczbę błędów powstających w całym procesie tworzenia dokumentacji. Cyfrowe dane projektowe w połączeniu z innowacyjną technologią parametrycznego modelowania informacji dają znaczące korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami projektowania i budowania.​ - wewnętrzny moduł do oszacowania energetycznego, pozwalający na przeprowadzenie szybkich, wiarygodnych i dynamicznych ocen energetycznych - praca na warstwach, - BIMcloud- wszechstronny system organizujący pracę zespołów projektowych „w chmurze” (prywatnej lub publicznej), umożliwiający wydajną pracę w czasie rzeczywistym poprzez internet. To jedyny tak wydajny system na rynku.

Zastosowanie rynkowe

ARCHICAD jest wysokospecjalizowanym narzędziem do projektowania architektonicznego i budowlanego. Metody i narzędzia projektowe prowadzące do Inteligentnej Konstrukcji, w tym wykorzystanie technik symulacji komputerowych, techniki BIM (Building Information Modeling) we wszystkich fazach projektowania (opracowanie narzędzi wspomagających projektowanie, modelowanie i symulację budynków energooszczędnych zarówno od strony zastosowanych technologii, jak i od strony symulacji efektu ekonomicznego nakłady/czas zwrotu inwestycji).

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

NIP: 5210124455

Kraj: Polska

Adres www: http://archicad.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

TRL 9

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"