Baza technologii


Logo wpisu Czopuch do kotła centralnego ogrzewania na paliwa stałe

Czopuch do kotła centralnego ogrzewania na paliwa stałe

Zakłady Górniczo - Metalowe ZĘBIEC w Zębcu Spółka Akcyjna

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wzoru użytkowego jest czopuch do kotła centralnego ogrzewania na paliwa stałe znajdujący zastosowanie przy odprowadzaniu spalin zwłaszcza z kotłów centralnego ogrzewania stosowanych w kotłowniach przydomowych. Czopuch jest elementem rurowym stanowiącym połączenie wylotu spalin z kotła z kanałem kominowym. Połączenie powinno być możliwie krótkie oraz szczelne, a także nie może zaburzać przepływu spalin. Różne usytuowanie kominów w kotłowniach wymusza na użytkownikach zastosowanie odpowiednich kolanek łączeniowych. Wadą jest to iż kolanka zazwyczaj wykonane są z materiału o mniejszej grubości. Kłopotliwe jest uszczelnianie takiej konstrukcji. Czopuch w nowym rozwiązaniu eliminuje w znaczący sposób w/w niedogodności.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Na paliwo stałe, wyposażony co najmniej w wyczystkę, wg wzoru charakteryzuje się tym, że zawiera część walcową stałą z kołnierzem, oraz część walcową obrotową z kołnierzem i wyczystką przy czym obydwie części połączone są ze sobą pod kątem45o względem osi wzdłużnej czopucha i uszczelnione labiryntowo. Rozwiązanie według wzoru pozwala na połączenie kotła z kominem, który może być przesunięty względem wzdłużnej osi czopucha do 90o w jedną lub druga stronę. Połączenie dwóch elementów czopuch nie wymaga kłopotliwego połączenia.

Zastosowanie rynkowe

Wzór użytkowy zastosowany jest w konstrukcji kotłów grzewczych. Wykorzystywany zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i do ogrzewania budynków użytku publicznego oraz hal przemysłowych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Zakłady Górniczo - Metalowe ZĘBIEC w Zębcu Spółka Akcyjna

NIP: 6640000816

Adres www: http://www.zebiec.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"