Baza technologii


Logo wpisu Grzałka podgrzewająco-zagotowująca płyny

Grzałka podgrzewająco-zagotowująca płyny

Uph sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Alternatywne rozwiązanie dla ogrzewania i ciepłej wody do zastosowania w domach jedno i wielorodzinnych. Technologia, która może zastąpić obecnie stosowane na rynku rozwiązania dotyczące ogrzewania oraz dostarczania ciepłej wody. Technologia dotyczy grzałki zanurzeniowej, rezonująco buforującej wykorzystującej pole pomiędzy sztabkami do nagrzania płynów w: instalacji CO, wody użytkowej, drobnym i dużym AGD. Grzałka jest o bardzo dużej wydajności cieplnej, a dostrojenie do Hz w danej sieci np. (50Hz Europa) podnosi jeszcze bardziej skuteczność działania i moc. Wykonany jest prototyp gotowy do demonstracji zgodny z projektem, który posiadamy. Rozwiązanie zgłoszone w polskim urzędzie patentowym.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zalety urządzeń/technologii: - energooszczędne - małe rozmiary w stosunku do istniejących grzałek, może być tak mała, że nadaje się do wsunięcia do praktycznie każdego naczynia. - nie posiada ruchomych części, stąd praktycznie jest ona "niezniszczalna", chyba że ktoś ją połamie - zagotowuje wodę o 20% szybciej niż grzałki tradycyjne, zagotowuje szklankę wody w niecałe 5 s, - jest w stanie zagotować każdą ilość wody - nawet tak niewielką jaka mieści się na łyżce stołowej - zużywa o 20% mniej elektryczności w stosunku do wytworzonego ciepła - w przypadku gdy woda się wygotuje, grzałka sama staje się zimna i nie inicjuje pożaru - podczas zagotowywania używa ona zjawiska, które nie powoduje przypalania się substancji rozpuszczonych w danej wodzie. Dlatego może ona zagotować np. zimne kakao, mleko, czy kawę. - kompatybilne z istniejącymi systemami prądowymi - dopasowane do każdej instalacji prądowej prądu stałego i prądu zmniennego - eliminacja strat ciepła ze względu na szybkość nagrzewania medium - możliwość zastosowania w obszarach np. AGD, CO i podgrzewania wody użytkowej - wdrożenie do produkcji nie wymaga wykonywania kosztownych czy technicznie trudnych do produkcji podzespołów

Zastosowanie rynkowe

Biorcą technologii mają być zakłady produkujące np. producenci grzałek, piecy i grzejników jak również przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w produkcję o niskim nakładzie i szybkim zwrocie kapitału zainwestowanego.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Uph sp. z o.o.

NIP: 5862299011

Adres www: http://Brak

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"