Baza technologii


Logo wpisu IC Pen

IC Pen

IC Solutions sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Dzięki systemowi IC Pen naturalna czynność pisania na kartce papieru za pomocą długopisu cyfrowego pozwala na jednoczesne archiwizowanie danych w komputerze. IC Pen umożliwia zarówno tworzenie dokumentów, wypełnianie ich, a także analizowanie w ramach rozbudowanego modułu analitycznego. Technologia długopisów cyfrowych pozwala więc na jednoczesne powstawanie wersji papierowej dokumentów oraz ich elektronicznych odpowiedników. Dzięki długopisowi cyfrowemu nie trzeba używać skanera bądź drogiego i skomplikowanego tabletu, aby automatycznie digitalizować dane spisywane ręcznie. Technologia IC Pen nie wymusza zmiany codziennych przyzwyczajeń oraz umożliwia zastosowanie technologii wszędzie tam, gdzie istnieje obawa o negatywne efekty wykluczenia cyfrowego. Gwarancję bezpieczeństwa stanowi możliwość składania podpisów, które po przeniesieniu do komputera w niezmienionej formie spełniają standardy behawioralnego podpisu biometrycznego. IC Pen znajduje zastosowanie w placówkach służby zdrowia, administracji publicznej, jednostkach edukacyjnych, firmach logistycznych w całej Polsce. IC Pen charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnością produktową. Nie dotyczy ona jednak samego długopisu jako urządzenia (które produkowane jest przez firmę Anoto), ale przede wszystkim algorytmów kodowania kartki kropkami, jak i jej odczytywania przez długopis. Oprogramowanie to jest w pełni autorskie i stanowi o innowacyjności projektu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Długopisy cyfrowe są urządzeniami przyjaznymi i prostymi w obsłudze, nie zmieniają ludzkich przyzwyczajeń i nie wymagają szkoleń, Pozwalają na większą interakcję twarzą w twarz, bez konieczności patrzenia w monitor, co jest szczególnie ważne np. dla lekarzy, System pozwala na dokładne określenie kiedy dokument został stworzony, przez kogo oraz z jakiego urządzenia, W miejscach, w których niezbędne jest przechowywanie papierowych, podpisanych ręcznie dokumentów, te same dokumenty można automatycznie stworzyć w wersji elektronicznej, Można na bieżąco weryfikować i poprawiać błędy osoby tworzącej dokument, poprzez podglądanie tworzonego dokumentu w dowolnym miejscu przez sieć Internet, Długopisy cyfrowe eliminują proces digitalizacji danych, a system pozwala na dotarcie do danych w sposób bardzo szybki, Można w bardzo szybki sposób zintegrować System IC Pen z istniejącą infrastrukturą, Doświadczenie w wykorzystaniu długopisów mówi, że paradoksalnie zmniejsza się zużycie papieru oraz koszty transportu dokumentów, co wpływa pozytywnie na środowisko naturalne, Koszt wdrożenia rozwiązania jest niski, ze względu na względnie niski koszt długopisów oraz brak potrzeb przeprowadzania długich i drogich szkoleń, Istnieje możliwość wypełniania tych samych formularzy z różnych miejsc i urządzeń – zarówno w postaci kartki i długopisu, ankiet online, czy formularzy na tabletach.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa › przemysł transportowy Optymalizuje wszelkie procesy związane z obsługą formalną sieci transportu czy całego procesu logistycznego. Budownictwo › architektura i urbanistyka; planowanie przestrzenne i lokalne, projektowanie Pomocne w tworzeniu planów architektonicznych w wersji papierowej i elektronicznej. Obsługa dziennika budowy. Inne › edukacyjne Rozwiązuje kwestię przepisywania ocen do elektronicznego dziennika. Informacje o uczniu wystarczy zapisać odręcznie w klasycznym dzienniku, a po przesłaniu ich do systemu dane zostaną automatycznie udostępnione upoważnionym osobom. Inne › prawne Usprawnia komunikację przedstawiciela z centralą firmy. IC Pen gwarantuje oszczędność czasu, dzięki możliwości całkowitego wyłączenia etapu skanowania lub osobistego doręczania umów zawartych z Klientem. Inne › socjologiczne Optymalizuje wszystkie etapy pracy firm ankieterskich – od tworzenia lub zaimportowania formularza do systemu, poprzez jego wypełnianie długopisem cyfrowym aż po rozbudowaną analizę oraz automatyczną archiwizację. Medycyna, Biotechnologia i Farmacja › medycyna kliniczna Wykorzystanie długopisów cyfrowych pozwala na tworzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej bez konieczności przepisywania lub skanowania dokumentów papierowych. Usprawnia także proces przeprowadzania badań klinicznych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: IC Solutions sp. z o.o.

NIP: 9721248717

Kraj: Polska

Adres www: http://www.icpen.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"