Baza technologii


Logo wpisu ilteQ System 2.0

ilteQ System 2.0

Noidss Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Szanowni Państwo, Chciałbym zaproponować przejęcie bardzo perspektywicznego produktu, którym jest blokada alkoholowa ilteQ 2.0. Jesteśmy jedynym polskim producentem, z wprowadzonym urządzeniem ilteQ 1.0 i bardzo dobrym pozycjonowaniem. Obecnie wdrażamy nowy model blokady alkoholowej, który będzie posiadał certyfikaty PN-EN 50436-1 oraz PN-EN 50436-2, wymagane przy nowelizacji ustawy o karaniu "Pijanych kierowców", która została podpisana przez Prezydenta PR 17 Maja bieżącego roku. Tym samym blokady alkoholowe stają się jednym z narzędzi wykorzystywanych przy minimalizowaniu zjawiska "jazdy pod wpływem alkoholu". Rozporządzenia wykonawcze powinny wejść z początkiem roku. Posiadamy zaplecze dystrybucyjno-montażowe w jednym z największych dostawców części motoryzacyjnych i usług w Europie centralno-wschodniej, które zostanie również przekazane (300 punktów dystrybucyjnych i 200 montażowych). Umowa gwarantuje zamówienie 500 urządzeń na stok w momencie wejścia rozporządzeń wykonawczych. Te mają wejść w połowie przyszłego roku. Rynek jest bardzo perspektywiczny generujący w samej Polsce w skali roku ok 40 tysięcy potencjalnych Klientów. W krajach, w których funkcjonują ustawy średnio 30-40% karanych decyduje się na montaż blokad alkoholowych. W samej Polsce, zatrzymywanych jest rocznie 140.000 kierowców), prowadzących pod wpływem alkoholu. Obecnie jesteśmy w ostatniej fazie wdrożenia ISO 9001 oraz ISO 17025, które jest związane z laboratorium wzorcującym. Firma zamierza się przebranżowić i zająć się wyłącznie tworzeniem nowych technologii bez ich wdrażania. To pozostawiamy innym. Zapraszam również na stronę internetową www.ilteq.pl. Posiadamy wiarygodne biznes plany oraz plan inwestorski do wglądu. Serdecznie zapraszam do podjęcia współpracy.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

W dniu 17 Maja 2015 Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o karaniu pijanych kierowców. Jednym z narzędzi staje się blokada alkoholowa, która jest montowana u Kierowców, którzy po upłynięciu połowy wyroku, w którym odebrano prawo jazdy, mogą się starać o jego zwrot. Warunkiem jest zainstalowanie blokady alkoholowej. Jesteśmy jedynym polskim producentem, który zdobywał doświadczenie wdrażając ilteQ System 1.0. Obecnie wdrażamy ilteQ System 2.0, który będzie urządzeniem dedykowanym pod ustawę. Urządzenie będzie certyfikowane zgodnie z normami PN-EN 50436-1 oraz PN-EN 50436-2, które są wymogiem koniecznym. Najgroźniejsza konkurencja, to firmy Drager, ACS, Lion jednak koszt zakupu tego typu urządzeń oscyluje w kwocie 5.000,00 złotych. Nasze urządzenie jest tworzone na najlepszych komponentach i oparte na najwyższej jakości czujniku, opartym na ogniwach paliwowych. Koszt naszego urządzenia będzie oscylował w kwocie ok 3.000,00 złotych. Posiadamy więc dużo atrakcyjniejszą cenę i gwarantujemy zaplecze dystrybucyjno-serwisowe przy strategicznym Partnerze (300 punktów dystrybucyjnych i 200 montażowych). Dla Klienta ustawowego, najważniejsza będzie cena, gdyż będzie chciał kupić urządzenie najtańsze. Potencjał rynku określamy na poziomie ok 30-40 tysięcy rocznie. Dlaczego? W Polsce zatrzymuje się ok 140 tysięcy kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. W krajach, w których funkcjonują ustawy (Szwecja, Australia, Francja) statystyki wskazują, że na instalację blokady decyduje się ok 30-35% skazanych. Posiadamy doświadczenie, zaplecze, nagrody, zapał do pracy, szkoleń i rozwijania skrzydeł.

Zastosowanie rynkowe

ilteQ System jest dedykowany dla Kierowcy, któremu wyrokiem sądu zostało odebrane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Zgodnie z podpisaną przez Prezydenta RP nowelizacją kodeksu karnego i wejściem rozporządzeń wykonawczych w połowie przyszłego roku 2016, taka osoba będzie mogła otrzymać szybciej prawo jazdy, pod warunkiem zainstalowania blokady alkoholowej. Oczywiście ogólne zastosowanie blokad jest następujące: Transport drogowy, transport szynowy, obiekty użyteczności publicznej, przewóz osób, producenci pojazdów ciężarowych, autobusów, szkoły nauki jazdy, Młodociani kierowcy.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Noidss Sp. z o.o.

NIP: 9542684063

Adres www: http://www.noidss.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"