Baza technologii


Logo wpisu image4you

image4you

Natalia Ciosek

Opis technologii / usługi

Stworzona przez nas aplikacja image4you pozwala na drukowanie zdjęć ze smartfona z każdego miejsca na świecie, a następnie otrzymanie ich w formie pocztówki, polaroidów, kalendarza, gry memo, itp. w zindywidualizowanym pudełku, pod adresem wskazanym przy zamówieniu (film prezentacyjny: https://goo.gl/ccWK5Z oraz https://goo.gl/y73FNj ). Aplikacja już funkcjonuje w 10 językach, jest darmowa i funkcjonuje zarówno na iOS, jak i Android. Poza robieniem zdjęcia (lub wybrania go z galerii) pozwala na jego obróbkę (filtry), wstawienie tekstu czy stempli tematycznych. Stemple pozwalają na graficzne uatrakcyjnienie zdjęcia, a można je wybierać spośród kilku kategorii (np. „co robię”, „sport”, „rozrywka”, itp). Gotowe zdjęcie można wydrukować z dostawą pod wskazany adres, udostępnić w mediach społecznościowych, wysłać za pośrednictwem maila czy komunikatora. Kiedyś natrafiliśmy w naszej branży na kilka problemów, dla których nasi klienci nie znaleźli na rynku rozwiązania: - problem czasochłonnego i często problematycznego przesyłania lub kopiowania zdjęć z naszych telefonów na urządzenia przenośne, kiedy chcemy je wydrukować -> dzięki image4you zdjęcia są przesyłane bezpośrednio ze smartfona, nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń, przesłać zdjęcia do druku możemy w każdej wolnej chwili, np. czekając na samolot - problem z czasem i dojazdem, jeśli chcemy wydrukować zdjęcia u fotografa -> aplikacja jest dostępna wszędzie tam, gdzie jest Twój smartfon i połączenie z Internetem - problem bariery językowej (kiedy jesteśmy za granicą i chcemy wysłać pocztówkę do najbliższych) oraz problem ze znalezieniem poczty, kupieniem znaczków -> kwestię wysyłki załatwia image4you, użytkownik nie musi się martwić w jaki sposób pocztówka/kalendarz/polaroidy czy inne produkty dotrą do wskazanych osób - problem "jaki prezent zrobić mojej mamie?" -> aplikacja pozwala na wybór jednego z 10 produktów, w tym np. gry memo z dowolnymi zdjęciami ze smartfona - problem "ginących wspomnień" - zdjęcia z najprzyjemniejszych momentów naszego życia giną pośród całej sterty niezliczonej ilości ujęć -> mając je wydrukowane możemy do nich częściej wracać, dzielić się wspomnieniami z najbliższymi Aplikacja już funkcjonuje, od lipca 2016.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

smartfona, jednak: - Touchnote, MyPostcard: 1. drukują zdjęcia w postaci tradycyjnej pocztówki (prostokąt), podczas, gdy wydruku image4you wyróżnia kształt kwadratu 2. mają zupełnie inne, mniej efektowne wykończenie produktu (nas wyróżnia tzw. folia soft - aksamitna w dotyku) 3. nie dodają do produktu żadnego opakowania, w naszym przypadku jest to zindywidualizowane pudełko, na którym znajdują się zdjęcia wybrane przez Klienta w wersji mini. - Cheerz, Lalalab, Printic, jednak te firmy: 1. oferują inne produkty 2. mają zupełnie inne, mniej efektowne wykończenie produktu (nas wyróżnia tzw. folia soft - aksamitna w dotyku), mają mniejszą grubość papieru Wszystkie powyższe firmy, w porównaniu z image4you: - nie mają edycji zdjęcia - nie oferują stempli tematycznych, którymi można uatrakcyjnić zdjęcia (w tym stemple geolokalizacyjne) - oferują aplikacje funkcjonujące maksymalnie w 2-4 językach - nie dają możliwości zrobienia zdjęcia poprzez aplikację Informacje te uzyskaliśmy dzięki zamówieniu produktów ze wszystkich wspomnianych wyżej firm konkurencyjnych oraz porównaniu naszej pozycji względem konkurencji. Podsumowując, image4you jest aplikacją mającą przewagę nad konkurentami ze względu na: - duże doświadczenie pomysłodawców i co-founderów – branża poligraficzna od 26 lat - wysoka jakość druku i materiałów bazowych (ze względu na duże doświadczenie w branży drukarskiej, przywiązujemy duże znaczenie do jakości naszych produktów końcowych) - możliwości robienia i edycji zdjęć (funkcja aparatu, stemple tematyczne) - aplikacja przygotowana na globalną ekspansję – przetłumaczona na 10 języków - nietypowe, wyróżniające formaty zdjęć i duża gama produktów do wyboru.

Zastosowanie rynkowe

Aplikacja skierowana jest do klientów końcowych (B2C), w wielu branżach – turystycznej, poligraficznej, medialnej, rozrywkowej itp. Grupą docelową są wszyscy posiadacze i użytkownicy smartfonów, którzy wykonują nimi zdjęcia. Szczegółowo można tę grupę podzielić na: 1. Młodzież, ponieważ młodzi ludzie chętnie używają różnych aplikacji, gdzie wstawiają zdjęcia, które edytują; zwykle zaciekawieni są też wszystkimi nowinkami technicznymi. 2. Osoby często drukujące zdjęcia w punktach fotograficznych (aplikacja image4you wywoła zdjęcia i dostarczy je pod wskazany adres na całym świecie) 3. Rodzice, którzy drukują lub na razie tylko przechowują w smartfonie zdjęcia swoich pociech. 4. Osoby które chcą zamówić prezent np. Polaroidy, Instakwadrat, obrazy na płótnie, magiczną folie bez kleju, magnesy, grę MEMO, kalendarz A3, plakat lub obraz w ramce. 5. Turyści, którzy zamiast wysyłać tradycyjne pocztówki mogą zamówić z dostawą pod dowolny adres pocztówki ze swoim zdjęciem. 6. Każde duże przedsiębiorstwo/koncern/korporacja, klient instytucjonalny (myślący o nowoczesnych formach promocji lub kontaktu z odbiorcami).

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"