Baza poszukujących technologii


Logo wpisu Innowacyjne rozwiązania do zastosowania w miejskim transporcie samochodowym

Innowacyjne rozwiązania do zastosowania w miejskim transporcie samochodowym

AK MOTOR Polska Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

AK MOTOR jest firmą motoryzacyjną, założoną w celu wskrzeszenie polskiej marki samochodowej Syrena. Jest to wspólne przedsięwzięcie z Fabryką Samochodów Osobowych w Warszawie. Zaprojektowaliśmy nowoczesne modele Syreny pod nazwą AK Syrena Meluzyna (w różnych wariantach i konfiguracjach), AK Syrena Kabri (kabrioletowa wersja Meluzyny) oraz AK Syrena Ligea (całkowicie sportowy samochód) oraz wyścigową Syrenę Meluzynę R, która zadebiutowała w jeździe pokazowej w 53. Rajdzie Barbórki Warszawskiej na ulicy Karowej w Warszawie.

W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie względnie umasowionej produkcji samochodów marki SYRENA. W pierwszej kolejności chcielibyśmy, aby rozwój SYRENY dedykowanej odbiorcy masowemu, prowadzony był w oparciu o implementację napędów elektrycznych w modelu MELUZYNA.

Do tego celu spółka planuje nawiązanie współpracy z szeregiem partnerów biznesowych, jak i światem nauki, w celu opracowania pierwszego od blisko 20 lat, w pełni polskiego samochodu miejskiego. Docelowy montaż (dokonywany w oparciu o dostarczoną przez AK MOTOR dokumentację) będzie outsource’owany.

W związku ze wskazanymi powyżej planami rozwoju poszukujemy Partnerów do wspólnych przedsięwzięć o charakterze B+R oraz późniejszej komercjalizacji. W szczególności nawiążemy współpracę z doświadczonymi jednostkami naukowymi, instytutami naukowymi, przedsiębiorcami oraz wynalazcami mającymi potencjał do współrealizacji projektu samochodu o napędzie elektrycznym.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: AK MOTOR Polska Sp. z o.o.

NIP: 9512382021

Kraj: Polska

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Komercyjne usługi badawcze

Dodano 19 maja 2021 10:26

Wróć na stronę "Bazy"