Baza technologii


Logo wpisu Innowacyjne systemy rekuperacji bezkanałowej (wewnątrzściennej)

Innowacyjne systemy rekuperacji bezkanałowej (wewnątrzściennej)

Jarosław Wiśniewski

Opis technologii / usługi

Zasoby intelektualne oparte na zgłoszeniach patentowych: P.438208 Moduł Wymiennika Taśmowego; PCT/PL2021/000052 Tape heat exchanger module; P.439064 Wentylator kanałowy z układem grawitacyjno-mechanicznymi i zabezpieczeniem przed ciągiem wstecznym; PCT/PL2022/000014 Duct fan with a gravity-mechanical system and protection against reverse thrust; P.444658 Moduł dwukolektorowy integrujący pompę ciepła powietrze-powietrze z rekuperatorem powietrza; P.444747 Rozdzielacz strug do rurociągów podwójnych, mieszania i przekierowania strug oraz wymienników ciepła; P.444994 Rozdzielacz strug do rurociągów podwójnych (...) z wentylatorowym wymiennikiem ciepła i zespołami wymienników; P.444379 Wirnik dwustrumieniowy; EUIPO No 008876528-0001, EUIPO No 018736247, oraz domena: www.origamirecuperators.pl, /com
Innowacyjna w skali świata konstrukcja rekuperatorów wewnątrz-ściennych, z wykorzystaniem najnowszych technologii w tym kosmicznych i compliant mechanism, przystępnych cenowo. Zgłoszenia patentowe o szerokim spektrum, gotowe do zastosowania i jednocześnie umożliwiające kontynuację b+r w kontekście nowych wdrożeń.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Innowacyjne, opatentowane podejście do zastosowanych materiałów i uzyskania oczekiwanej funkcjonalności z konstrukcji prostych i bezawaryjnych. Opracowanie na bazie technologii sprawdzonej, o potwierdzonej skuteczności rozpoznawalnej marce.

Zastosowanie rynkowe

Najnowsze i najtańsze systemy wentylacji i rekuperacji zabezpieczone szeregiem rozwiązań opatentowanych, w przedziale cenowym gwarantującym powszechność stosowania oraz innowacyjnym podejściem do zagadnień konserwacji (czyszczenia instalacji). Wsparcie ze strony technologii o potwierdzonej skuteczności i rozpoznawalnej marce.
Systemy rekuperacji i pompy ciepła oraz rozwiązania zintegrowane, do zastosowania w budownictwie mieszkalnym jedno i wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej, edukacji, obronności i służby zdrowia, sportowych, technicznych itp.
Poszukiwany kapitał jako wkład własny w opracowanie modelowego zakładu produkcyjnego i prowadzenie b+r.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Wzór użytkowy
Wzór przemysłowy

Poziom gotowości technologicznej

TRL 6

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze
Forma komercjalizacji/współpracy

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 27 czerwca 2023 16:36

Wróć na stronę "Bazy"