Baza technologii


Logo wpisu INNOWACYJNY NAPĘD DŹWIGNIOWY

INNOWACYJNY NAPĘD DŹWIGNIOWY

Kazimierz Kleszczewski

Opis technologii

INNOWACYJNY NAPĘD DŹWIGNIOWY, synonim wigoru energii, wyróżnia się przekładnią, którą cechuje unikalny wewnętrzny mechanizm zamieniający dwukierunkowy ruch wahliwy na zwielokrotniony ruch obrotowy jednokierunkowy, funkcja ta umożliwia napęd niezależnymi dźwigniami.
Ten przełomowy mechanizm rozwiązuje problemy napędu korbowego roweru, z niekorzystnym zmiennym momentem do zerowych wartości w czasie pełnego obrotu i dodatkowymi przerzutkami przy zmianie oporów jazdy, gdy zmienia się siła na dźwigni napędowej, wówczas w napędzie dźwigniowym wystarczy zmiana wielkości wychylenia dźwigni, aby zmienić prędkości jazdy, oraz utrzymać wysiłek i wygenerowaną moc na optymalnym poziomie, według indywidualnego tempa ze stałym momentem.
W pewnym sensie napęd chodzi za nas, ale szybciej, ponieważ przypomina marsz, lecz zwielokrotniony przez przekładnię.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

DOSKONAŁE PARAMETRY potwierdziły się w czasie eksploatacji prototypu i na stanowisku do pomiaru prędkości. Również Urząd Patentowy uznał, że jest wynalazkiem i nadaje się do przemysłowego stosowania, udzielając patentu P.427728.
TRANSFER TECHNOLOGII umożliwia inwestorowi skorzystanie z dofinansowania zakupu praw własności technologii i wdrożenie jej do masowej produkcji, jest też gwarancją rozwoju firmy.
Napęd dźwigniowy nowej generacji jest: innowacyjny, pewny i rentowny, charakteryzuje się niską wagą i ceną oraz ma istotną przewagę nad konkurencją, bo jest najbardziej uniwersalny i nie pobiera a wyzwala energię niezbędną do regeneracji funkcji życiowych i utrzymania ich w dobrej kondycji. Może też być zastosowany do już istniejących hulajnóg bez napędu lub desek surfingowych typu SUP.

Zastosowanie rynkowe

Stworzony został do pojazdów małogabarytowych, ułatwiających aktywność ruchową podczas transportu również na wodzie, szczególnie niepełnosprawnym, oraz stacjonarnie do treningu i rehabilitacji.

Tagi

Branże

Filmy

Zdjęcia

Lokalizacja

Gdańsk, woj. pomorskie

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

TRL 9

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"