Baza technologii


Logo wpisu KOLEO

KOLEO

Astarium sp. z o.o.

Opis technologii

KOLEO powstało w odpowiedzi na potrzeby i głosy pasażerów, którzy potrzebowali innowacyjnej platformy internetowej umożliwiającej optymalizację podróży kolejowych, spersonalizowanej doborem połączeń i zakupu biletów poprzez Internet oraz urządzenia mobilne. Bez stania w kolejkach. KOLEO to platforma, która pomaga każdego dnia tysiącom pasażerów kolei zaplanować swoją podróż - służbową, do szkoły, do rodziny, na weekend lub na wakacje. KOLEO to jedyne w Polsce takie miejsce, gdzie można szybko i wygodnie sprawdzić rozkład jazdy pociągów, cenę biletów uwzględniającą wszystkie zniżki i promocje oraz bezpiecznie kupić bilet bez kolejki. Platforma jest dostępna poprzez stronę https://koleo.pl oraz aplikacje mobilne na systemy Android i iOS.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Sprawny i niezawodny system sprzedaży - wysokie SLA dzięki niezawodnej infrastrukturze zlokalizowanej w 100% w Polsce. Niskie koszty obsługi - brak kosztów stałych, brak kosztów wdrożeniowych. Bezpieczeństwo - zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa oraz stały monitoring działania platformy. Informacja na bieżąco - bezpośrednie powiadomienia push dla pasażerów o opóźnieniach, zmianach w rozkładzie. Elastyczność - łatwe wprowadzenie nowych ofert i taryf w tym również ofert biletowych wspólnych dla wielu przewoźników. Polska technologia - brak kosztów licencyjnych, zespół IT zlokalizowanyw Polsce.

Zastosowanie rynkowe

KOLEO sprzedaje produkcyjnie bilety polskich przewoźników ponad 50% rynku pasażerskiego*. Spółka prowadzi też rozmowy o sprzedaży ze spółkami zagranicznymi oraz jest w trakcie takich integracji. Dodatkowo w marcu 2018 jako pierwsi w Polsce w pociągach przewoźnika Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej - Sprinter - wprowadziliśmy możliwość graficznego wyboru miejsca w pociągu – tak jak w kinie lub teatrze - innowacyjność w skali kraju. Spółka Astarium ma doświadczenie w budowie systemu sprzedaży biletów online dla przewoźników takich jak PKP Szybka Kolej Miejska w Trómieście czy też POLREGIO. *na podstawie danych UTK

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Astarium sp. z o.o.

NIP: 1132854509

Adres www: https://koleo.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wynalazek
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"