Baza technologii


Logo wpisu Mata sanitarna z włókien naturalnych, sposób wytwarzania maty sanitarnej oraz zastosowanie włókien naturalnych do wytwarzania mat dezynfekcyjnych

Mata sanitarna z włókien naturalnych, sposób wytwarzania maty sanitarnej oraz zastosowanie włókien naturalnych do wytwarzania mat dezynfekcyjnych

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku są maty dezynfekcyjne z włókiem naturalnych, sposób ich wytwarzania oraz zastosowanie włókien naturalnych do wytwarzania mat dezynfekcyjnych. W celu zminimalizowania zagrożeń wywoływanych przez wirusy i bakterie bardzo ważne jest konsekwentne realizowanie programu oczyszczania i dezynfekcji, który ma na celu zmniejszenie zagrożenia infekcją poprzez redukcję w środowisku licznych drobnoustrojów poniżej pewnego bezpiecznego poziomu. Mata ma zastosowanie do dezynfekcji kół przejeżdżających pojazdów oraz obuwia przechodzących osób.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Rozwiązanie naturalne - przedmiotowe maty są produkowane w 100% z włókien naturalnych konopi, lnu i juty. Wyższa efektywność - włókna naturalne posiadają znaczne w porównaniu z włóknami chemicznymi zdolności higroskopijne. Oznacza to, że mogą pochłonąć i utrzymać nieporównywalnie większe ilości roztworu środków dezynfekcyjnych służących do odkażania. Użyty środek dezynfekcyjny (zalecany przez lekarza weterynarii) w wyniku sił adsorpcji w mniejszym stopniu ocieka i wsiąka w podłoże. Ochrona środowiska - maty są wyprodukowane z surowców naturalnych, po zużyciu nie występują problemy z ich utylizacją, bowiem ulegają w krótkim czasie biodegradowalności lub mogą być spalone. Wykorzystanie zasobów własnych – rośliny, z których produkowane są maty występują w Polsce.

Zastosowanie rynkowe

Technologia produkcji mat dezynfekcyjnych z surowców włóknistych. Maty stanowią barierę ochronną w obszarach objętych kwarantanną np.: rzeźnie, ubojnie, przejścia graniczne, kurze fermy itd.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

NIP: 7811830940

Adres www: http://www.iwnirz.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"