Baza technologii


Logo wpisu Metoda i urządzenie do oznaczania śladowych ilości aflatoksyn i WWA w żywności i próbach środowiskowych

Metoda i urządzenie do oznaczania śladowych ilości aflatoksyn i WWA w żywności i próbach środowiskowych

LumiSep sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Firma LumiSep pracuje nad rozwinięciem innowacyjnej technologii szybkiego, taniego i łatwego oznaczania substancji toksycznych tj. aflatoksyny, benzo(a)piren i inne WWA w produktach spożywczych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na czułość detekcji. System pomiarowy to prosty układ składający się z detektora oraz jednorazowej kolmny, a jego obsługa jest prosta i nie wymaga dodatkowych kwalifikacji.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Obecnie dostępne na rynku metody analityczne do oznaczania aflatoksyn czy WWA sa albo kosztowne albo ich czułość jest niska. Metoda analityczna LumiSep łączy w sobie najbardziej pożądane cechy: niską cenę, łatwośc użycia, czułośc na poziomie ppb Koszt urządzenia i jednorazowych kolumn gwarantują niską cenę analizy. Nasza technologia nie wymaga specjalnego szkolenia i może być stosowana nie tylko w laboratorium, ale i na miejscu np. u producenta żywności w hail produkcyjnej. Główne cechy technologii to: Czas przygotowania próbki: do 30 min Zakres pomiaru: 20-0.1 ppb Czas pomiaru: 1min Miejsce pracy: laboratorium stacjonarne lub u klienta w dowolnej lokacji (np. magazyn)

Zastosowanie rynkowe

Aktualnie na rynku analiz żywności oraz substratów do produkcji spożywczej nie są dostępne szybkie metody analizy oraz oznaczania zawartości aflatoksyn czy WWA w produktach spożywczych, a także w substratach do ich produkcji. Szybkie metody oznaczania aflatoksyn mają także znaczenie dla produkcji rolnej, gdzie ich pojawianie się jest istotnym problemem. Często ich dużą zawartość spotyka się w paszach. LumiSep proponując swoje rozwiązania otworzyłby dostęp do analiz, o dokładności i czułości na tym samym poziomie co analizy HPLC, wykonywanych w dużo któtszym czasie, za 3-4 krotnie niższą cenę oraz możliwość wdrożenia szybkiej i taniej metody diagnostycznej, która pozwoli na analizę i określenie zawartości aflatoksyn czy WWA, w produktach spożywczych na każdym etapie łańcucha produkcyjnego

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: LumiSep sp. z o.o.

NIP: 5252614477

Kraj: Polska

Adres www: http://lumisep.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Mikro

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

TRL 4

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"