Baza technologii


Logo wpisu Metoda nauki języków obcych Fluency&Pattern

Metoda nauki języków obcych Fluency&Pattern

Centrum Innowacji Językowej

Opis technologii / usługi

Technologia dotyczy innowacyjnej i przełomowej metody nauczania języków obcych, która sprawia, że porozumiewanie się w języku obcym jest możliwe, już po przerobieniu 12 jednostek lekcji. Metoda Fluency and Pattern inaczej metoda płynności i wzoru jest przeznaczona dla osób, które chcą pogłębić swoje podstawowe i dotychczasowe umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. Jest to nowoczesna autorska metoda, oparta na latach doświadczeń w nauczaniu języka angielskiego. Głównym jej założeniem jest zdobycie umiejętności płynnego komunikowania się w języku angielskim oraz szybkiego i łatwego przyswajania nowych słów. Podstawą tej metody jest teoria, która mówi o tym, że każdy człowiek posiada nieświadomy zakres wiedzy dotyczący używania języka, który jest bazą do tworzenia nieskończonej ilości zdań gramatycznie poprawnych. Ta metoda opiera się na założeniu, że istnieje językowa płynność operacyjna czyli płynność wydobywania wiedzy lub informacji z pamięci trwałej. Można powiedzieć, że nasz mózg w trakcie nauki języka angielskiego korzysta z zakodowanych sygnałów i wzorów, z których korzystamy nie tylko podczas nauki języka obcego, ale również podczas nauki i zdobywania nowej wiedzy, czynności i umiejętności. Metoda Fluency and Pattern została stworzona z myślą o osobach, które nie wiedzą jak rozpocząć systematyczną naukę języka. Dzięki niej osoby te będą mogły zaplanować swoją naukę w sposób harmonijny i łatwy i przyjemny. Wielkim atutem metody jest starannie zaplanowany plan i organizacja nauki, który jest kierowany zarówno do dzieci , młodzieży jak i dorosłych. W oparciu o tę metodę, stworzyliśmy podręcznik dla ucznia oraz książkę dla nauczyciela – które spełniają swe cele. Metoda ta operuje kilkudziesięcioma technikami oddziaływującymi na wzrok, słuch, mowę, pamięć i koncentrację. Sposób nauki jaki prezentujemy można porównać do tego jak dziecko uczy się języka – czyli osłuchanie się języka, intonacji i melodii charakterystycznych dla każdego kraju oraz wyławianie kontekstu z zasłyszanych wypowiedzi. Proponowanie ćwiczenia mają na celu zaprogramowanie u ucznia doświadczeń językowych, na których będzie bazował przez cały okres nauki. Wśród nich znajdują się ćwiczenia motywacyjne, inspirujące skojarzenia, baza podstawowych słów i budowanie do nich skojarzeń, budowanie bloków słów, oraz ćwiczenia aktywujące do podbijania liczby znanych słów. Założeniem tej metody jest przebycie dwunastu jednostek kursu, po którym aktywny zasób słów uczącego się, poszerza się ponad stukrotnie . Osoba kończąca prace z tą metodą tak naprawdę jest przygotowana do tego, by potem samodzielnie organizować sobie naukę z językiem obcym. Zaletą wyróżniającą tę metodę jest to, że w skład jej wchodzi wiele różnorodnych ćwiczeń doskonalących akcent i wymowę. Atrakcyjne i dopracowane ćwiczenia urozmaicają każdy dzień pracy z tą metodą, dzięki czemu nauka jest łatwa, przyjemna i wciągająca.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Metoda wyróżnia się całkowicie nowatorskimi technikami nauki. Gramatyki uczymy się zupełnie inaczej niż w szkole, nie ma też żadnych zadań na dopasowywanie czy uzupełnianie luk. Jest bezinwazyjna i interesująca, a słuchanie i czytanie następuje pod presją czasu - dzięki czemu świetnie imituje środowisko naturalne (kraj obcojęzyczny). Jej przewagą jest niebywała skuteczność. Po przerobieniu 12 jednostek materiału, uczeń realnie jest w stanie się porozumiewać w języku obcym i to robi. Podczas kursu poznaje od 3 tysięcy do 5 tysięcy nowych słówek, w tym najważniejsze internacjonalizmy(około tysiąca). Biorca otrzymuje dostęp do nowoczesnej technologii nauczania języków, może sprzedawać 12 dniowe lub 12 tygodniowe kursy nauki języków w oparciu o tę nowoczesną i nie znaną jeszcze metodę i ma gwarancję na 99% zadowolonych klientów, którzy opanowali język i tym samym rekomendują usługi.

Zastosowanie rynkowe

Biorca może otworzyć sieć szkoł językowych w Polsce i w innych krajach - nauczających właśnie w oparciu o zasady tej metodyki. Może także tworzyć liczne szkolenia i kursy dla uczących się języków.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Innowacji Językowej

NIP: 8621573771

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię nie zapewnia doradztwa związanego z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"