Baza technologii


Logo wpisu Mikro system inteligentnego bezpośredniego pomiaru globalnego zużycia energii, mediów oraz produkcji energii z OZE dla małych obiektów i budynków

Mikro system inteligentnego bezpośredniego pomiaru globalnego zużycia energii, mediów oraz produkcji energii z OZE dla małych obiektów i budynków

PROF-POL SP. Z O.O.

Opis technologii / usługi

Proponowany produkt i technologia obejmuje koncepcję układu mikro systemu BMS (Building Management System) realizującego w czasie rzeczywistym globalny pomiar zużycia mediów i energii dla niewielkich obiektów budowlanych (domki jednorodzinne, wydzielone mieszkania i małe obiekty przemysłowe i lokale użytkowe). Opracowana i wdrożona technologia winna umożliwić bezpośredni pomiar oraz analizę zużycia wybranych lub wszystkiej mediów i nośników energii z możliwością zarządzania, sterowania przez sieć internetową LAN lub Wi-Fi. Proponowana technologia i system umożliwia zdalny pomiar, monitoring, nadzór oraz zarządzanie energią budynku. Istnieje coraz szersza potrzeba bezpośredniego i inteligentnego zarządzania energią budynku oraz jej kosztami. Zaproponowane rozwiązanie umożliwi zastosowanie łatwego w obsłudze i niedrogiego systemu mikro BMS z podglądem, co dzieje się w domu/budynku w dowolnym momencie. Wystarczy niedrogi serwer i układ pomiarowy mikroBMS (prywatny system monitoringu źródeł i odbiorników energii), którym możemy zarządzać z własnego smartfona w każdym miejscu świata. System będzie pracować w oparciu o niezależny układ pomiaru, gromadzenia danych na własnym mini serwerze lub w chmurze wirtualnej np. w "Cloud Recording".

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Na rynku ciągle nie ma urządzenia (systemu) dedykowanego dla małych obiektów, zapewniającego pomiar, zbieranie, archiwizację i jednoczesną analizę wszystkich danych o aktualnych rozbiorach, produkcji, zużyciu wszystkich nośników energii i mediów oraz ponoszonych kosztach oraz urządzenia do diagnostyki zużycia energii i mediów dla małych obiektów mieszalnych, usługowych i przemysłowych. Budowane i stosowane obecnie systemy tzw. budynków inteligentnych są bardzo drogie, a sprawa monitoringu i inteligentnego zarządzania zużyciem energii i mediów jest marginalizowana. Proponowany system modułowy można dostosować do odmiennych układów użytkowników (odmienne systemy grzewcze: paliwa stałe, płynne, en. elektryczna) oraz coraz szerzej wprowadzanych własnych źródeł energii OZE. Dodatkowo system umożliwi pomiar mocy i zużycia energii przez poszczególne odbiorniki zainstalowane w budynku. Zastosowanie systemu mikro BMS da możliwość aktywnego i natychmiastowego reagowania na nadmierne zużycie oraz oszczędzanie energii. Modułowy i nisko budżetowy system monitoringu energetycznego BMS (budynków jednorodzinnych), z możliwością archiwizacji na własnym serwerze użytkownika oraz wizualizacji na stronie www na przenośnych urządzeniach: smartfonie, tablecie lub w komputerze, w niedalekiej przyszłości stanie się standardem (z chwilą wdrożenia rozproszonych źródeł energii odnawialnych, zwłaszcza w małych obiektach tzw. prosumenckich).

Zastosowanie rynkowe

System integrujący w jeden układ, analizujący zużycie i produkcję wszystkich mediów dla bardzo małych obiektów budowlanych (domki jednorodzinne, małe obiekty przemysłowe i użytkowe). Dodatkowo system umożliwi pomiar mocy i zużycia energii przez poszczególne odbiorniki zainstalowane w budynku. Zastosowanie systemu mikro BMS da możliwość aktywnego i natychmiastowego reagowania na nadmierne zużycie oraz oszczędzanie energii i ponoszonych kosztów. Jest to modułowy i nisko budżetowy system monitoringu energetycznego BMS (budynków jednorodzinnych), z możliwością archiwizacji na własnym serwerze użytkownika oraz wizualizacji na stronie www na przenośnych urządzeniach: smartfonie, tablecie lub w komputerze. Sytem nabierze znaczenia i stanie się obowiązującym standardem z chwilą wdrożenia rozproszonych źródeł energii odnawialnych, zwłaszcza w małych obiektach tzw. prosumenckich (pobór i produkcja energii) . Zaproponowane rozwiązanie umożliwi zastosowanie łatwego w obsłudze systemu mikro BMS z podglądem, co dzieje się w domu/budynku w dowolnym momencie. W skład systemu wchodzi niedrogi serwer i układ pomiarowy mikroBMS (prywatny system monitoringu źródeł i odbiorników energii), którym możemy zarządzać np. z własnego smartfona w każdym miejscu świata. System będzie pracować w oparciu o niezależny układ pomiaru, gromadzenia danych na własnym mini serwerze lub w chmurze wirtualnej np. w "Cloud Recording".

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: PROF-POL SP. Z O.O.

NIP: 5423229770

Adres www: http://www.profpol.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"