Baza technologii


Logo wpisu Oświetlacz chirurgiczny

Oświetlacz chirurgiczny

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Urządzenie przeznaczone jest do oświetlania tkanek podczas operacji. Źródłem światła w opisanym wynalazku jest układ diod elektroluminescencyjnych, różniących się długością fali, zamontowanych na wspólnym podłożu i posiadających wspólny układ optyczny, którego zadaniem jest formowanie wiązki świetlnej i mieszanie barw. Każda dioda zasilana jest oddzielnie i możliwe jest wyłączenie poszczególnych diod.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Oświetlacz o widmie zbliżonym do czułości oka ludzkiego, brak podczerwieni, powodującej szkodliwe ogrzewanie tkanek, możliwość oświetlenia jednobarwnego. Możliwość produkcji urządzenia w Polsce. Zainteresowanie może wzbudzić to, że poprzez dobór długości emitowanych fal otrzymuje się oświetlacz o widmie zbliżonym do czułości oka ludzkiego. Oświetlacz nie emituje podczerwieni (komfort pracy chirurga i oszczędność energii). Możliwość wyeksponowania poszczególnych tkanek poprzez oświetlanie jednobarwne.

Zastosowanie rynkowe

Urządzenia przeznaczone jest do dodatkowego oświetlenia tkanek podczas operacji. Widmo źródła światła dobrane jest tak, aby było zbliżone do rozkładu czułości oka ludzkiego. Urządzenie też pozwala na wyeksponowanie poszczególnych tkanek poprzez oświetlenie światłem jednej barwy. Zastosowanie w w medycynie i weterynarii.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

NIP: 7010360620

Adres www: http://www.ibs.pw.edu.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"