Baza technologii


Logo wpisu Opatentowana technologia produkcji monolitycznych modułów budowlanych Q-Moduł - najtańsza prefabrykacja na rynku.

Opatentowana technologia produkcji monolitycznych modułów budowlanych Q-Moduł - najtańsza prefabrykacja na rynku.

Jarosław Wiśniewski

Opis technologii / usługi

Patent: Pat.234308 "Rama wewnętrzna do produkcji modułu budowlanego", P.436907, PCT/PL2021/000015 "Building structure", WIPO1652316001 "QMODUL".
Najtańsza z technicznego punktu widzenia technologia produkcji monolitycznych modułów budowlanych Q-Moduł. Produkcja odbywa się przy pomocy form, które umożliwiają prefabrykację klasyczną (w halach) oraz prefabrykację polową (pod namiotami, na miejscu realizacji większej inwestycji, tzw. prefabrykacja polowa). Formy umożliwiają dowolną regulację / ustalenie wymiarów prefabrykatu tj. grubości ścian, grubości stropu, długości i szerokości prefabrykatu, otworowania. Konstrukcja zbrojenia opracowana przez politechnikę stanowiące wraz z recepturą betonu "know-how" firmy, zbrojenie hybrydowe (stalowo-kompozytowe). Rozwiązanie wielokrotnie nagradzane w tym w konkursie "technologie przyszłości" BGK Nieruchomości i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Możliwość prefabrykacji i szybkiego konstruowania (wznoszenia) "domów z klocków" do wysokości 4 kondygnacji i wyżej. Szereg zalet wynikających z prefabrykacji (najtańsza technologia na rynku), trwałości i wandaloodporności wynikającej z budownictwa żelbetowego przy jednoczesnym zachowaniu zalet konstrukcji modułowych i możliwości demontażu obiektów "tymczasowych" i ich migracji.

Zastosowanie rynkowe

Tanie budownictwo (każde), szczególnie socjalne i komunalne, hotele pracownicze, obiekty szkolne i przedszkolne, dla celów obronności i opieki medycznej, sportowe (szczególnie strzelnice sportowe), dla kolejnictwa i infrastruktury, do 4 kondygnacji i wyżej.

Tagi

Branże

Filmy

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

TRL 8

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Forma komercjalizacji/współpracy
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 26 czerwca 2023 23:04

Wróć na stronę "Bazy"