Baza technologii


Logo wpisu Ozonowanie

Ozonowanie

Violet Serwis Sławomir Maćkowiak

Opis technologii / usługi

Oferowana technologia ozonowania ma na celu wykorzystanie w procesie technologicznym klienta silnych właściwości dezynfekcyjnych, utleniających jakie oferuje nam ozon. Oferujemy systemy ozonowania dla branży spożywczej przeznaczone do uzdatniania wody, do dezynfekcji owoców i warzyw oraz systemy wykorzystywane w przemyśle mięsnym i rybnym. Systemy wytwarzające silnie ozonowaną wodę służą także do mycia opakowań spożywczych. Nasze systemy ozonowania znalazły także zastosowanie w neutralizacji bardzo trudnych ścieków przemysłowych z przemysłu farmaceutycznego. Systemy ozonowania mogą być także wykorzystane do deodoryzacji uciążliwych zapachów. Zależnie od aplikacji dokonujemy doboru najbardziej efektywnej technologii wprowadzania ozonu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

W stosowanych aplikacjach staramy się instalować zaawansowaną aparaturę kontrolno-pomiarową w celu dokładnej automatycznej regulacji układów dozowania. Minimalizacja dawki to mniejsze zużycie energii i oszczedności finansowe dla klienta. Dokładne dozowanie ozonu to także zwiększenie bezpieczeństwa obsługi instalacji oraz obrabianego produktu. Dostarczane przez nas generatory ozonupochodzą od jednego z największych światowych liderów w branży ozonowania- firmy WEDECO . Zastosowanie komponentów o najwyższej jakości dopasowanych do potrzeb klienta gwarantuje bezpieczna i bezawaryjną pracę przez lata.

Zastosowanie rynkowe

Ozon w branży papierniczej zastępuje chlor w procesie bilenia pulpy. Ozon służy do powierzchniowej dezynfekcji produktów spożywczych w celu przedłużenia ich terminu przydatności . Ozon służy do usuwania grzybów i pleśni z produktów rolno-ogrodniczych przed daszą obróbką. Ozon jest wykorzystywany do neutralizacji pierwiastków niebezpiecznych generowanych z różnych procesów produkcji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Violet Serwis Sławomir Maćkowiak

NIP: 7772538335

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Inne

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"