Baza technologii


Logo wpisu Pakiet diagnostyczny dla pracowników wykonujących prace trudne i niebezpieczne w przemyśle

Pakiet diagnostyczny dla pracowników wykonujących prace trudne i niebezpieczne w przemyśle

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej

Opis technologii / usługi

Przedmiotem rozwiązania jest kompleksowy pakiet testów diagnostycznych dla osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka w przemyśle do potrzeb pracowni psychometrycznych i podmiotów badawczych. Opracowane metody diagnozy maja szerokie zastosowanie - stanowią bowiem pakiet dla wszystkich zawodów z grupy tzw. trudnych i niebezpiecznych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Obecnie brak jest na polskim rynku tzw. pakietu tj. kompleksowych, specjalistycznych narzędzi skierowanych wyłącznie dla osób pracujących w przemyśle w zawodach wysokiego ryzyka, jak np. górnicy strzałowi, który ułatwi pracę wszystkim w pracowniach psychotechnicznych. Pakiet diagnostyczny dedykowany zawodom wysokiego ryzyka w przemyśle powstał w odpowiedzi na potrzeby pracowni psychometrycznych i firm badawczych. Jego główną zaletą jest kompleksowość. Dotychczasowe rozwiązania polegały na kompletowaniu pakietu metod (uwzględniających całość potencjału pracownika w zawodach wysokiego ryzyka: psychofizjologicznego i psychospołecznego), co gwarantuje poprawność diagnostyczną: trafność i rzetelność narzędzia, poprawność diagnozy oraz walory takie jak: przyjazność użytkowania, wygoda korzystania z jednego narzędzia o kompleksowym wymiarze.

Zastosowanie rynkowe

Pierwszy w Polsce pakiet diagnostyczny do weryfikacji potencjału psychofizjologicznego, psychospołecznego grup wysokiego ryzyka jest możliwy do wykorzystania przez: - każdą pracownię diagnostyczną, psychotechniczną w Polsce (w ramach obligatoryjnych badan medycyny pracy) - każdą agencję zatrudnienie w Polsce (w ramach rekrutacji na zlecenie podmiotów przemysłu) - działy HR w spółkach przemysłu (zatrudniające osoby z tzw. zawodów wysokiego ryzyka). Proponowany pakiet może być wykorzystywany do świadczenia następujących usług: - przeprowadzenie badań z orzecznictwa w zakresie przydatności do zawodów wysokiego ryzyka - rekrutacja/selekcja kandydatów na stanowiska trudne i niebezpieczne w przemyśle (w ramach agencji zatrudnienia, działów HR spółek przemysłowych, consultingowych itp.).

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej

NIP: 6310200736

Kraj: Polska

Adres www: http://www.citt.polsl.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"