Baza technologii


Logo wpisu Platforma instalacji urządzeń do przesyłu energii i danych, zwłaszcza terminali do ładowania pojazdów elektrycznych.

Platforma instalacji urządzeń do przesyłu energii i danych, zwłaszcza terminali do ładowania pojazdów elektrycznych.

Radosław Krzycki

Opis technologii / usługi

Firma ITeLab Sp. z o. o. zajmuje się rozwiązaniami technicznymi i informatycznymi z dziedziny obsługi procesów ładowania pojazdów elektrycznych. Firma posiada pakiet przygotowanych do wdrożenia rozwiązań wpływających pozytywnie na obsługę urządzeń – terminali do ładowania pojazdów elektrycznych lub innych urządzeń wolnostojących takich jak parkometry, terminale reklamowe itp. Informacje dodatkowe o projekcie: https://www.youtube.com/channel/UCwke_p6mClv6bUaRSto0Ajw Przedmiotem transfer technologii który chcemy zaaferować jest rozwiązanie które otrzymało patent w marcu 2017 r.: System montażowy urządzeń statycznych do przesyłania energii, terminali do ładowania pojazdów elektrycznych w systemie lądowym i nawodnym. Urządzenie to system montażowy który składa się z 2 elementów: głowicy wraz z systemem przesyłającym energię oraz obejmą głowicy, która po wprowadzeniu głowicy i jej zaciśnięciu styka się z systemem podającym energię tworząc obwód przesyłowy. cechy funkcjonalne: - łatwość instalacji i dezinstalacji - system zdalnego nadzorowania urządzenia przez głowicę z systemem tele-informatycznych. - możliwość rozwoju projektu przez modułowość rozwiązania, Urządzenie zostało opracowane przy udziale współpracy z pracownikami naukowymi Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim. Opiekunem projektu był Olsztyński Park – Naukowo Technologiczny, Prezentowane rozwiązanie otrzymało pierwsze miejsce w trakcie budowania konceptu rozwiązania w konkursie „Nowa Natura Biznesu – OPN – T 2015” – innowacyjność narzędziem internacjonalizacji”

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zaleta to Innowacja projektu która polega na uproszczeniu procesu instalacji urządzeń przez zastosowanie 2 głównych komponentów czyli głowicy i obejmy całego systemu montażowego czyli zacisku oraz systemu podającego energię. Rozwiązanie tego typu jest prostsze w użytkowaniu. Różnice w systemach oferowany na rynku dotyczą rozwiązań dedykowanych czyli systemy montażu i instalacji urządzenia na lądzie jest inny niż rozwiązanie tego samego producenta w systemie platform nawodnych o zwiększonej wilgotności. Zalety platformy to: Jeden system montażowy do zastosowania na lądzie i wodzie dla rożnych urządzeń nie tylko terminali do ładowania pojazdów elektrycznych. System składający się z 2 komponentów (części składowych) obsługujących cały proces instalacji urządzenia w naszym przypadku terminala do ładowania pojazdów elektrycznych w systemie lądowym i nawodnym. Łatwości obsługi systemu czyli w 3 ruchach instalujemy urządzenie do platformy i w przypadku prac serwisowych (lub wymagania dostępu do miejsca) deinstalujemy urządzenie w ciągu 5 minut. Korzyści rozwiązania wynikają z funkcjonalności, mobilności która może być wdrożona w wielu projektach pokrewnych dotyczących urządzeń transferujących energię i dane.

Zastosowanie rynkowe

Możliwość wykorzystania rozwiązania – jego uprzemysłowienie obejmuje: - instalacja systemu w urządzeniach które czasowo umiejscawiamy w danej lokalizacji a następnie je zdejmujemy np: terminal do ładowania elektrycznych pojazdów nawodnych, gdzie w zimę dokonujemy dezinstalacji urządzenia. - montaż rozwiązania w urządzeniach umiejscowionych takich jak wolnostojące bilbordy ekranowe, informatory elektroniczne, parkometry itp. które w przypadku awarii w ciągu 5 minut możemy deinstalować do celów serwisowych i zastąpić działającą jednostką. Działanie urządzenia, kroki: - instalujemy w dowolnej bryle system zaciskowy, - instalujemy do postumentu system nośny, - wkręcamy głowicę przekazująca energię, - dokonujemy instalacji urządzenia. Podsumowując prezentowane rozwiązanie które oferujemy można wdrożyć i rozwinąć w wielu procesach, gdzie mobilność serwisowa urządzeń, dostęp do miejsca na którym ustawiliśmy terminal ma znaczenie.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"