Baza technologii


Logo wpisu Projekt i wykonanie konsoli sterującej

Projekt i wykonanie konsoli sterującej

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Opracowanie dedykowanego narzędzia – konsoli sterującej do zaawansowanych urządzeń i systemów. Konsola sterująca zbudowana z dedykowanych komponentów (ekran, obudowa, zasilanie, urządzenia interfejsu jak przyciski i joysticki). Urządzenie jest opracowywane szczegółowo pod wymagania użytkownika oraz integrowane z wybraną platformą sprzętową oraz programową. Urządzenie może być niezależne pod względem zasilania i przesyłania danych. Konsola składa się zarówno z części sprzętowej jak i programowej. Najważniejsze funkcje to: dedykowany zestaw sprzętowy pod użytkownika – obsługa w rękawicach roboczych, ekran dotykowy i inne, wbudowany system programowy, wraz z trybem oszczędzania energii, możliwość pracy na baterii oraz możliwość bezprzewodowego ładowania/zasilania, modułowa konstrukcja umożliwiająca dodawanie dodatkowych modułów, obsługa różnych modułów łączności do zdalnego sterowania na wybraną odległość oraz do przesyłania danych, wbudowany system autoryzacji użytkowników i poziomów dostępu do urządzenia, możliwość zabezpieczania konstrukcji urządzenia w wybranym stopniu ochrony na czynniki zewnętrzne, obsługa ekranów dotykowych, modularne konfigurowalne menu – zarówno na poziomie użytkownika jak i producenta., przygotowanie dedykowanego systemu operacyjnego., obsługa systemu video – wiele strumieni danych, konfigurowalny układ oraz rejestracja danych, obsługa map w różnych formatach, z kilkoma warstwami informacji oraz z możliwością pracy z nimi przez użytkownika.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Opracowane urządzenie jest dedykowane do danego zastosowania i producenta. Pełna konfigurowalność urządzenia jest zapewniona wraz ze stabilną podstawą działania. Cechy wyróżniające to: Sprawne działania od momentu włączenia – dzięki zastosowaniu dedykowanego systemu wbudowanego oraz niskopoziomowych algorytmów obsługi, Możliwość modułowego rozwoju i zmiany wyglądu interfejsu, Dostęp do kodu źródłowego dla przedsiębiorcy aplikującego interfejs do swoich produktów, Łatwe wprowadzanie nowych wersji i funkcjonalności także po wypuszczeniu urządzenia/systemu do użytkowników, Integracja map z dodatkowymi elementami/znacznikami, Obsługa wielu strumieni video wraz z nagrywaniem oraz brakiem opóźnień sygnału.

Zastosowanie rynkowe

Systemy techniczne wykorzystujące konsolę sterującą do kontroli urządzeń systemów i instalacji przemysłowych i użytkowych, wprowadzania konfiguracji czy śledzenia sytuacji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"