Baza technologii


Logo wpisu Ramka rozszerzeń urządzeń mobilnych, Mobile Frame Extension®  Patent   PL430642

Ramka rozszerzeń urządzeń mobilnych, Mobile Frame Extension® Patent PL430642

Krzysztof Zieliński

Opis technologii / usługi

"Ramka rozszerzeń urządzeń mobilnych"
Patenty: P.430642, Pat.239246
Przedmiotem wynalazku jest ramka rozszerzeń urządzeń mobilnych składająca się z modułów połączeniowych do zabudowy wewnątrz niej w sposób otokowy ekranów dotykowych telefonów, tabletów, laptopów i innych wszelkiego tego typu ekranów w tym telewizyjnych i najnowszych przeziernych oraz transparentnych w postaci płyt stałych czy też elastycznych foli, sterowanych, komunikowanych i zarządzanych w ich skończonej całości za pomocą dotyku, głosu, wzroku i myśli.

Istota wynalazku polega na tym, że ramka dowolnych rozszerzeń, konfigurowana przez producenta czy też już użytkownika składa się z modułów celowych różnego przeznaczenia, płyty głównej PCB, płyty SUB, procesorów, pamięci, anten, baterii, GPS, aparatów fotograficznych, audio, wibracji, przycisków, łączy wejść i wyjść z, które po ich połączeniu w zamkniętą, otokowo po dowolnym ekranie w postaci wyświetlacza i panela dotykowego, tworzy ramkę obejmującą je, tworząc wraz z tym ekranem lub ekranami, skończone urządzenie mobilne o stałej możliwości jego przebudowy oraz rozszerzeń o inne nowe i nieznane moduły i ekrany do jego konfiguracji a także wymiany uszkodzonych modułów i ekranów.

Innymi słowy, ramka skonfigurowana z modułów łączy i komunikuje się z jednym lub dwoma przeciwstawionymi ekranami, umieszczonymi wewnątrz niej co daje nieograniczone możliwości budowy nowych urządzeń mobilnych czy też wymiany zarówno pojedynczego modułu jak i ekranu niezależnie i na nowe tak moduły jak i ekrany, które powstaną w najbliższej przyszłości według wynalazków tegoż twórcy.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Korzystne skutki z dokonanego wynalazku sprowadzają się do możliwości budowy telefonów, tabletów, laptopów i innych mobilnych z części standaryzowanych dla dowolnej i możliwej konfiguracji zarówno pod rynek jak i konkretnego odbiorcę dla jego spersonalizowanych wymogów oraz dalej idących możliwości rozbudowy czy też wymiany uszkodzonych czy też zawodnych modułów jako części usuwalnych.
Wynalazek może znaleźć zastosowanie powszechne w przemyśle elektronicznym i dla podstawowych potrzeb człowieka jako nowy i przyszłościowy trend rozwojowy w tej branży produkcji dający wprost nowe i niczym nieograniczone możliwości jego dalszego rozwoju zarówno co do nowych sposobów jak i samych urządzeń.

Rozwiązanie ograniczeń sprzętowych elektroniki, w tym urządzeń mobilnych. Zapewnienie dodatkowej ochrony fizycznej urządzeń, kompaktowego i estetycznego ułożenia akcesoriów, modularnego dobierania elementów, kompatybilność pomiędzy różnymi producentami Zwiększenie długości życia osobistego sprzętu elektronicznego przez jego usprawnienia, rozbudowę, “upgrade”, a nawet zamianę uszkodzonych podzespołów. Stosowanie rozwiązań nie przewidzianych przez producenta. W rezultacie uzyskanie optymalizacja budżetu, minimalizacja ilości elektro-smieci. Rozwiązywania stosowane obecnie na rynku. Dedykowane rozwiązania do wybranego typu urządzeń, jednego producenta jak obudowy na określone typy telefonów/smartfonów. Generyczne rozwiązania dla wielu typów urządzeń I producentów jak: power banki, pamięć usb.

Zastosowanie rynkowe

Budowa mudularnych obudów/ramek do istniejących urządzeń eletronicznych, obrazów, innych.

Nasz projekt rozszerza funkcjonalność aktualnego sprzętu o dodatkowe moduły jak technologia 5G, zasięg odbiorników, kamery, czujniki, serwomechanizmy na bazie technologii MFE. Przykładowa usługa 1: Detekcja typu pojazdu pozwala reagować zarządcy na wykrywane incydenty w wybranych strefach lub identyfikować pojazdów nieuprzywilejowanych np. do korzystania z bus-pasów. Podmioty związane z monitoringiem przestrzeni publicznej lub prywatnej mogą podejmować akcję na podstawie detekcji zachowań jak: wjazd pojazdu, identyfikacja osoby lub pojazdu w określonym obszarze, próba naruszenia zabezpieczeń posesji, wynoszenie przedmiotów z monitorowanego obszaru. Obecna infrastruktura teleinformatyczna (w tym starszej generacji) zostanie ulepszona do poziomu kompatybilności z technologią 5G. Ten system rozszerza funkcjonalność aktualnych rozwiązań dostępnych w przedsiębiorstwach, aby umożliwić: - wykonanie zdjęć (i innych danych cyfrowych) o większej rozdzielczości - przesyłania zdjęć(i innych danych cyfrowych) do zdalnego dysku, sieci cloud przy pomocy 5G - przechowywanie, opisywanie, katalogowanie, postprodukcji materiałów przy pomocy 5G - szyfrowanie danych monitoringu przemysłowego, przenośnego, samochodowego do bezpiecznego centrum danych przy pomocy 5G - szybkie przetwarzania danych i podejmowania decyzji, oszczędność czasu przy pomocy 5G - raportowanie oparte o dane wzbogacone metadanymi

Tagi

Branże

Filmy

Zdjęcia

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Wzór przemysłowy
Inna forma ochrony:
znaki towarowe

Poziom gotowości technologicznej

TRL 4

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 22 lipca 2022 14:38

Wróć na stronę "Bazy"