Baza technologii


Logo wpisu ReDSeeDS: Sterowany wymaganiami system wytwarzania oprogramowania

ReDSeeDS: Sterowany wymaganiami system wytwarzania oprogramowania

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

System ReDSeeDS jest nowatorskim narzędziem typu CASE (Computer-Aided Software Engineering). Jego podstawową cechą jest znaczna automatyzacja pełnego cyklu wytwarzania oprogramowania - od wymagań do kodu. System pozwala na formułowanie precyzyjnych wymagań w ograniczonym języku naturalnym i automatyczną generację modeli projektowych w popularnym jezyku UML oraz kodu w języku Java. System pozwala również na odzyskiwanie modeli wymagań z istniejących (zastanych) systemów i przyspieszenie ich migracji do nowych technologii.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

1. Znaczące przyspieszenie tworzenia oprogramowania na podstawie wymagań. Technologia jest unikalna poprzez to, że pozwala na formułowanie wymagań w sposób typowo stosowany w projektach konstrukcji oprogramowania, a jednocześnie szybką transformację tych wymagań w gotowy kod. 2. Zwiększenie jakości tworzonego kodu. Automatycznie generowany kod jest zgodny z najlepszymi praktykami tworzenia oprogramowania. Ten bardzo dobrej jakości kod jest gotowy do wykorzystania i tworzy podstawę działań programistów. 3. Znaczące przyspieszenie ewolucji istniejących przestarzałych systemów. Prezentowane technologie mogą stanowić przełom w podejściu do migrowania istniejących systemów do nowych technologii. Logiką systemu jest odzyskiwana niezależnie od starego kodu, który w przeważającej większoći wypadków nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Zastosowanie rynkowe

Technologia ma zastosowanie w typowych zadaniach związanych z wytwarzaniem i ewolucją systemów oprogramowanie. Jej celem jest wsparcie dla osób uczestniczących w procesie specyfikowania i implementacji. Wynikiem zastosowania technologii (narzędzia ReDSeeDS) jest znaczące skrócenie cyklu wytwórczego i związane z tym zwiększenie efektywności tworzenia i migracji oprogramowania.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

NIP: 7010360620

Adres www: http://www.ibs.pw.edu.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"