Baza technologii


Logo wpisu Roboty przemysłowe.

Roboty przemysłowe.

KUKA Roboter CEE GmbH Oddział w Polsce Sp. z o. o.

Opis technologii / usługi

Sześcio, siedmioosiowe roboty przemysłowe. Wszystkie osie napędzane elektromechanicznie, sterowane napędami servo. Rezolwery zastosowane w silnikach umożliwiają uzyskiwanie bardzo wysokiej powtarzalności i dokładności. Automatyzują procesy produkcyjne niemalże w każdej branży i dziedzinie. Cechuje je wysoka powtarzalność, dokładność prowadzenia ścieżki. Niezawodność rzędu 99,99% zapewnia solidna konstrukcja. W wielu przypadkach automatyzacja procesu produkcyjnego przy zastosowaniu robota zwiększyła wydajność gniazda produkcyjnego średnio o 40%. Wdrożone roboty zwracająsię klientom średnio w niecałe 2 lata.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Roboty są przed wszystkim uniwersalne. Wdrożenie robota staje się coraz prostsze i umożliwia zmianę jego charakteru pracy po latach bez większych nakładów kosztów i specjalnych inwestycji. Czynnośći, które może wykonywać robot głównie ogranicza wyobraźnia.

Zastosowanie rynkowe

Roboty do obsługi maszyn CNC, obróbki i transportu płyt wiórowych u wiodących producentów materiałów wykończeniowych oraz mebli. Roboty współpracujące z obrabiarkami. Nowymi oraz starszymi (przystosowanymi do współpracy) dają klientom możliwość pełnej automatyzacji, niezależnie jak stara jest maszyna. Roboty do szlifowania, polerowania i szeroko rozumianej obróbki. Aplikacje często bardzo proste do wdrożenia, dające wymierne korzyści podczas eksploatacji. Roboty paletyzujące w każdej branży. Specjalne roboty do branży spożywczej charakteryzujące się dużą szybkością oraz mogące mieć kontakt z żywnością.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: KUKA Roboter CEE GmbH Oddział w Polsce Sp. z o. o.

NIP: 2050001333

Adres www: http://www.kuka-robotics.com/

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"