Baza technologii


Logo wpisu Rozwój i opracowanie dedykowanych systemów wbudowanych (embedded) w tym specyficzne narzędzia i zestawy robocze

Rozwój i opracowanie dedykowanych systemów wbudowanych (embedded) w tym specyficzne narzędzia i zestawy robocze

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Opracowanie dedykowanego narzędzia wraz z systemem wbudowanym. Urządzenie może posiadać część wykonawczą mechaniczną wraz z elektroniką oraz dedykowaną obudowę i panel sterowniczy. Urządzenie jest opracowywane szczegółowo pod wymagania użytkownika oraz integrowane z wybraną platformą sprzętową oraz programową. Najważniejsze funkcje to: dedykowany interfejs z wykorzystaniem przycisków fizycznych i paneli dotykowych, dedykowany projekt mechaniki, dedykowany układ wykonawczy, wbudowany system programowy, wraz z trybem oszczędzania energii, możliwość pracy na baterii (wraz z systemem zarządzania zużyciem energii w różnych trybach), możliwość bezprzewodowego ładowania/zasilania, modułowa konstrukcja umożliwiająca dodawanie dodatkowych modułów, obsługa różnych modułów łączności do zdalnego sterownia na wybrana odległość, wbudowany system autoryzacji użytkowników i poziomów dostępu do urządzenia, możliwość zabezpieczania konstrukcji urządzenia w wybranym stopniu ochrony na czynniki zewnętrzne (pył, woda, wstrząsy).

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Opracowane urządzenie jest dedykowane do danego zastosowania i producenta. Pełna konfigurowalność urządzenia jest zapewniona wraz ze stabilną podstawą działania. Cechy wyróżniające to: sprawne działania od momentu włączenia – dzięki zastosowaniu dedykowanego systemu wbudowanego, wygodna praca na baterii dzięki trybom oszczędzania energii i bezprzewodowego ładowania, możliwość modułowego rozwoju, dostęp do dokumentacji urządzenia oraz kodu źródłowego dla przedsiębiorcy aplikującego urządzenie do swojej oferty, łatwe wprowadzanie nowych wersji i funkcjonalności także po wypuszczeniu urządzenia/systemu do użytkowników.

Zastosowanie rynkowe

Systemy techniczne wykorzystujące interfejs użytkownika do odczytu danych, wprowadzania konfiguracji czy śledzenia sytuacji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"