Baza technologii


Logo wpisu Runvido

Runvido

Natalia Ciosek

Opis technologii / usługi

Runvido to kompleksowa aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której obrazy zaczynają do nas przemawiać. Jak to działa? Użytkownik nagrywa krótki film, którego jednym z kadrów może lecz nie musi być zdjęcie mające stać się odbiornikiem danych. Po przyłożeniu smartfona z uruchomioną aplikacją Runvido, nasz smartfon odczytuje film zapisany wcześniej (za pomocą tej samej aplikacji) na wydrukowanych zdjęciach czy obrazach. Działanie tego rozwiązania obrazuje następująca prezentacja: http://bit.ly/2wul1el Pod linkiem http://bit.ly/2i6j7v6 znajduje się finałowa prezentacja naszej aplikacji Runvido podczas Wolves Summit w Warszawie w dniu 10.10.2017 Tu natomiast znajduje się prezentacja aplikacji w Power Point-> http://bit.ly/2yjzF99 Opis problemu: Kiedyś natrafiliśmy na problem przekazywania wiadomości czy informacji trudnych do opisania. Były one zbyt skomplikowane do odczytania i zapamiętania przez odbiorców. Nie mieściły się na 1 stronie, użytkownik musiałby przeczytać ich kilkanaście, by zrozumieć sedno informacji, które chcemy przekazać. Znaleźliśmy rozwiązanie, które umożliwia pokazanie rozwiązania, instrukcji, wytycznych na krótkim filmie, w bardziej przystępny sposób. Runvido pomaga również rozwiązać problem jasności przekazów reklamowych - łatwiej jest wytłumaczyć, pokazać produkt dzięki filmom niż słowami czy statycznymi zdjęciami. Poza tym używanie aplikacji daje możliwość pozbycia się dodatkowych linków, w które musimy kliknąć, aby wyświetlić film. 1. Prognozowane skutki ekonomiczne technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (VR i AR) na całym świecie w okresie od 2016 do 2020 r. (w miliardach dolarów amerykańskich) -> W scenariuszu o dużym przyjęciu prognozowany wpływ ekonomiczny VR / AR na 2020 r. wyniesie 29,5 mld USD. 2. Oczekuje się, że w 2020 rynek technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej osiągnie wielkość 143,3 miliardów dolarów. 3. Przewiduje się, że do 2019 r. liczba urządzeń posiadających zainstalowane aplikacje mobilne w technologii VR i AR w segmencie gier i rozrywek wzrośnie do 1.6 miliarda.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Główną przewagą konkurencyjną aplikacji Runvido jest to, że przekształca ona obraz statyczny w dynamiczny film, bez użycia innego odbiornika danych. Ta innowacyjna cecha umożliwia praktyczne użycie aplikacji w wielu dziedzinach. Rozwiązanie jest z pewnością skalowalne. Istnieje nieograniczona możliwość sposobów wykorzystania aplikacji Runvido, które ogólnie można podzielić na 3 sektory: Informacja (Runvido może odczytać najważniejsze informacje z opakowania leku – np. dawkowanie czy możliwe skutki uboczne, po zbliżeniu telefonu do opakowania – nie ma potrzeby czytania długiej ulotki; obraz w muzeum może opowiedzieć o genezie jego powstania i o autorze; pasażer transportu miejskiego po przyłożeniu telefonu do logo przewoźnika uzyska informacje odnośnie ceny biletów, promocji, ograniczeń w ruchu; zdjęcie z meczu w gazecie może zostać odczytane aplikacją Runvido, pokazując skrót spotkania itp.) Instrukcja (pracownik firmy sprzątającej odczyta instrukcję pracy urządzenia po zbliżeniu telefonu do zakodowanego zdjęcia/loga/piktogramu; na opakowaniu namiotu zobaczymy instrukcję jego rozłożenia; na defibrylatorze zobaczymy instrukcję, jak z niego korzystać, itp.) Marketing i reklama (np. duży koncern zamiast zwykłego opakowania dla swojego produktu tworzy opakowanie interaktywne – Klient czy Użytkownik po przyłożeniu telefonu do opakowania -zdjęcia, piktogramu itp. - dowiaduje się więcej na temat produktu, jego użytkowania, sposobu konserwacji itd.; bilboard na przystanku zaczyna „mówić” zachęcając do obejrzenia filmu w kinie…)

Zastosowanie rynkowe

Runvido jest aplikacją na smartfony. Może mieć zastosowanie w każdej branży, gdzie niezbędna jest: - informacja - instrukcja - marketing, a więc generalnie dla każdej branży gospodarki jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie użytkowe.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"