Baza ekspertów


Logo wpisu Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Opis oferowanych usług

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP od ponad 50 lat oferuje polskim podmiotom i partnerom zagranicznym rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologie z dziedziny robotyki, automatyki, technik pomiarowych i druku 3D, a także technologii kosmicznych. Instytut powstał w 1965 roku, a od kwietnia 2019 roku jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Zakres działalności
- Robotyka mobilna
- Automatyzacja zakładów produkcyjnych
- Druk 3D i technologie kosmiczne
- B & R
- Transfer technologii i działalność wydawnicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest producentem polskich robotów mobilnych do zastosowań C-IED i rozpoznania. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania m.in. dla Wojska, Policji, Straży Pożarnej oraz pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności w Polsce i za granicą. Nasze roboty trafiają do 22 krajów na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie antyterroryzm.com.
Instytut zajmuje się również automatyzacją i robotyzacją linii produkcyjnych oraz fabryk. Specjalizujemy się w budowie aplikacji przemysłowych z wykorzystaniem robotów, dostarczając kompleksowe i innowacyjne rozwiązania. Opracowujemy i wdrażamy w różnych gałęziach przemysłu nowe technologie, systemy automatyki, urządzenia produkcyjne i specjalistyczną aparaturę kontrolno-pomiarową. Mamy szerokie doświadczenie w uruchamianiu oraz modernizacji istniejących linii. Wszystkie zrobotyzowane stanowiska – standardowe, jak badawczo-naukowe – są projektowane przy użyciu profesjonalnych narzędzi inżynierskich. Nasze działania koncentrują się m.in. w takich obszarach, jak zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, stanowiska paletyzacyjne oraz pick & place, stanowiska kontrolno-pomiarowe oraz zrobotyzowane stanowiska do obsługi maszyn. Oferujemy również szkolenia, audyty technologiczne i serwis. Więcej informacji można znaleźć na stronie przemysl.piap.pl.

Tagi

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Dane podmiotu

Nazwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

NIP: 5223185370

Kraj: Polska

Adres www: https://piap.lukasiewicz.gov.pl/

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Obszary współpracy

Doradztwo technologiczne

Doświadczenie

Wdrożenia prac B+R
Wdrożenia międzynarodowe
Współpraca międzynarodowa
Współpraca w konsorcjach
Przeprowadzanie audytów, ekspertyz
Doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych
Wsparcie w transferze technologii
Wsparcie w transformacji cyfrowej

Dodano 21 lipca 2023 12:03

Wróć na stronę "Bazy"