Baza technologii

Sposób wytwarzania kwasów diacylowinowych (przez hydrolizę bezwodników i krystalizacę kwasów)
Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.
Opis technologii / usługi
Istotą technologii otrzymywania kwasów diacylowinowych (KDAcW) jest zastosowanie na etapach hydrolizy bezwodnika i krystalizacji kwasu diacylowinowego środka pomocniczego emulgująco– dyspersyjnego, który minimalizuje procesy uboczne hydrolizy i pozwala otrzymać produkty przez krystalizację z wody, z układów emulsji (woda - olej) lub zawiesiny tych kwasów w wodzie.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Wykluczenie lub minimalizacja produktów ubocznych, zastosowanie zarówno do hydrolizy, jak i krystalizacji w emulsji i w zawiesinie, możliwość sterowania wielkością granulek i utrzymania zawiesiny w procesie krystalizacji, gwarancja otrzymania produktu wymaganej postaci z wysoką wydajnością, o jakości zgodnej z wymaganiami technicznymi, produkty są znane i stosowane, LPT jest producentem kwalifikowanym monohydratu kwasu dibenzoilo-L-winowego.
Zastosowanie rynkowe
Kwasy diacylowinowe należą do najczęściej stosowanych środków pomocniczych w przemyśle farmaceutycznym, służą do rozdzielania mieszanin racemicznych, podczas produkcji aktywnych substancji farmaceutycznych (API). Na podstawie badań literaturowych stwierdzono, że mogą być stosowane do produkcji 22 API. Z badań rynkowych wynika, że światowa wielkość produkcji 11 API wynosi (44–2100 ton/rok) i ma tendencję rosnącą.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.
NIP: 7010360620