Baza technologii

Stół wielorowkowy
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Opis technologii / usługi
Przedmiotem technologii jest stół wielorowkowy, który posiada funkcje określania nierównomierności poprzecznej rozkładu cieczy opryskowej oraz nierównomierności wzdłużnej rozkładu cieczy. Określenia tych dwóch parametrów w powtórzeniach podczas jednego badania nie umożliwia żaden aktualnie dostępny na rynku stół rowkowy. Opracowanie tego urządzenia pozwoli na pomiar równomierności rozkładu cieczy opryskowej z uwzględnieniem kierunku przemieszczania się rozpryskiwacza, czy jego belki roboczej. Rozwiązanie wg. wynalazku umożliwi wykonanie pomiarów nierównomierności wzdłużnej, co jest nową funkcjonalnością. Dodatkowo pomiary nierównomierności poprzecznej będą mogły być wykonywane ze znacznie większą niż do tej pory dokładnością. Stół rowkowy umożliwi wykonywanie pomiarów przy różnych prędkościach roboczych i umożliwi odzwierciedlenie naturalnych warunków wykonywania zabiegów chemicznej ochrony roślin.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Zaletą zastosowania stołu wielorowkowego w przeciwieństwe do innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku jest to, że umożliwia ona ocenę rozkładu wzdłużnego oprysku a także pomiaru równomierności cieczy opryskowej z uwzględnieniem kierunku przemieszczania się rozpylaczy. Dodatkową korzyścią jest zwiększenie dokładności pomiaru.
Zastosowanie rynkowe
Do głównych odbiorców przedmiotowej technologii zaliczyć można przedsiębiorstwa związane z szeroko pojętym przemysłem rolniczym.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Poznań, woj. wielkopolskie
Dane podmiotu
Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
NIP: 7770004960
Kraj: Polska