Baza technologii


Logo wpisu system digitalizacji danych IC Pen

system digitalizacji danych IC Pen

IC Solutions sp. z o.o.

Opis technologii

Dzięki systemowi IC Pen naturalna czynność pisania na kartce papieru za pomocą długopisu cyfrowego pozwala na jednoczesne archiwizowanie danych w komputerze. IC Pen umożliwia zarówno tworzenie dokumentów, wypełnianie ich, a także analizowanie w ramach rozbudowanego modułu analitycznego. Technologia długopisów cyfrowych pozwala więc na jednoczesne powstawanie wersji papierowej dokumentów oraz ich elektronicznych odpowiedników. Dzięki długopisowi cyfrowemu nie trzeba używać skanera bądź drogiego i skomplikowanego tabletu, aby automatycznie digitalizować dane spisywane ręcznie. Technologia IC Pen nie wymusza zmiany codziennych przyzwyczajeń oraz umożliwia zastosowanie technologii wszędzie tam, gdzie istnieje obawa o negatywne efekty wykluczenia cyfrowego. Gwarancję bezpieczeństwa stanowi możliwość składania podpisów, które po przeniesieniu do komputera w niezmienionej formie spełniają standardy behawioralnego podpisu biometrycznego. IC Pen znajduje zastosowanie w placówkach służby zdrowia, administracji publicznej, jednostkach edukacyjnych, firmach logistycznych w całej Polsce. IC Pen charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnością produktową. Nie dotyczy ona jednak samego długopisu jako urządzenia (które produkowane jest przez firmę Anoto), ale przede wszystkim algorytmów kodowania kartki kropkami, jak i jej odczytywania przez długopis. Oprogramowanie to jest w pełni autorskie i stanowi o innowacyjności projektu. Dzięki systemowi IC Pen naturalna czynność pisania na kartce papieru za pomocą długopisu cyfrowego pozwala na jednoczesne archiwizowanie danych w komputerze. IC Pen umożliwia zarówno tworzenie dokumentów, wypełnianie ich, a także analizowanie w ramach rozbudowanego modułu analitycznego. Technologia długopisów cyfrowych pozwala więc na jednoczesne powstawanie wersji papierowej dokumentów oraz ich elektronicznych odpowiedników. Dzięki długopisowi cyfrowemu nie trzeba używać skanera bądź drogiego i skomplikowanego tabletu, aby automatycznie digitalizować dane spisywane ręcznie. Technologia IC Pen nie wymusza zmiany codziennych przyzwyczajeń oraz umożliwia zastosowanie technologii wszędzie tam, gdzie istnieje obawa o negatywne efekty wykluczenia cyfrowego. Gwarancję bezpieczeństwa stanowi możliwość składania podpisów, które po przeniesieniu do komputera w niezmienionej formie spełniają standardy behawioralnego podpisu biometrycznego. IC Pen znajduje zastosowanie w placówkach służby zdrowia, administracji publicznej, jednostkach edukacyjnych, firmach logistycznych w całej Polsce. IC Pen charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnością produktową. Nie dotyczy ona jednak samego długopisu jako urządzenia (które produkowane jest przez firmę Anoto), ale przede wszystkim algorytmów kodowania kartki kropkami, jak i jej odczytywania przez długopis. Oprogramowanie to jest w pełni autorskie i stanowi o innowacyjności projektu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

System pozwala na dokładne określenie kiedy dokument został stworzony, przez kogo oraz z jakiego urządzenia, Długopisy cyfrowe są urządzeniami przyjaznymi i prostymi w obsłudze, nie zmieniają ludzkich przyzwyczajeń i nie wymagają szkoleń W miejscach, w których niezbędne jest przechowywanie papierowych, podpisanych ręcznie dokumentów, te same dokumenty można automatycznie stworzyć w wersji elektronicznej, Można na bieżąco weryfikować i poprawiać błędy osoby tworzącej dokument, poprzez podglądanie tworzonego dokumentu w dowolnym miejscu przez sieć Internet Długopisy cyfrowe eliminują proces digitalizacji danych, a system pozwala na dotarcie do danych w sposób bardzo szybki, Można w bardzo szybki sposób zintegrować System IC Pen z istniejącą infrastrukturą, Doświadczenie w wykorzystaniu długopisów mówi, że paradoksalnie zmniejsza się zużycie papieru oraz koszty transportu dokumentów, co wpływa pozytywnie na środowisko naturalne Koszt wdrożenia rozwiązania jest niski, ze względu na względnie niski koszt długopisów oraz brak potrzeb przeprowadzania długich i drogich szkoleń, Istnieje możliwość wypełniania tych samych formularzy z różnych miejsc i urządzeń – zarówno w postaci kartki i długopisu, ankiet online, czy formularzy na tabletach. Dostarczany przez długopisy cyfrowe behawioralny podpis biometryczny pozwala na elektroniczne uwierzytelnianie dokumentów. Digitalizowany dokument jest oryginalnym dokumentem, zatem nie ma potrzeby przechowywania ich w archiwach papierowych.

Zastosowanie rynkowe

System do kompleksowego zarządzania dokumentacją operacyjną IC Pen skutecznie i w sposób niezauważalny umożliwia zarządzanie obiegiem dokumentów papierowych w wersji elektronicznej – natychmiastowo pojawiają się one w systemie informatycznym (bez potrzeby skanowania dokumentu). Technologia długopisów cyfrowych umożliwia kompleksowe zarządzanie dokumentacją operacyjną, spełniając również kryteria zawarte w FAA Federal Aviation Regulations (FARS, 14 CFR) związane z koniecznością rejestrowania wykonywanych czynności serwisowych, osadzenia ich w czasie oraz przypisania danej czynności do konkretnego użytkownika.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: IC Solutions sp. z o.o.

NIP: 9721248717

Kraj: Polska

Adres www: http://www.icpen.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"