Baza technologii


Logo wpisu System pilotowo-dokujący PNDS dla zbiornikowców LNG oraz promów morskich

System pilotowo-dokujący PNDS dla zbiornikowców LNG oraz promów morskich

Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Opracowane urządzenie pozwala na precyzyjne określanie w czasie rzeczywistym odległości oraz kąta burty statku względem nabrzeża. Jest to istotne podczas ostatniej fazy cumowania statków do nabrzeża. Duża masa zbiornikowców czy promów powoduje, że w razie błędnie przeprowadzonego manewru może dojść do uszkodzenia statku czy nabrzeża. Ponadto, transport ciekłego gazu ziemnego (LNG) wiąże się ze zwiększonym ryzykiem pożaru bądź eksplozji. Urządzenie opiera się przede wszystkim na dwóch laserach umieszczonych na nabrzeżu, które dokonują pomiaru. Wyniki pomiarów są odpowiednio przekształcane przez niewielki komputer, a następnie przetransmitowane do urządzeń odbiorczych. Odpowiednie oprogramowanie pozwoli na wizualizację i prezentację aktualnych danych na ekranie komputera, tabletu, smartfona czy też dużej tablicy umieszczonej na nabrzeżu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Aspekt innowacyjny wynalazku: Na tle rozwiązań konkurencyjnych, PNDS jest zdecydowanie najbardziej precyzyjnym urządzeniem, gdzie błąd pomiaru jest stale taki sam. Alternatywne rozwiązania nie gwarantują dobrej stabilności działania.

Zastosowanie rynkowe

System piloto-dokujący PNDS ma zastosowanie w prężnie rozwijającej się gałęzi przemysłu jaką jest transport. Opracowany wynalazek pozwala na precyzyjne określanie w czasie rzeczywistym odległości oraz kąta burty statku względem nabrzeża, co jest szczególnie istotne podczas ostatniej fazy cumowania statków do nabrzeża.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.

NIP: 8513171320

Adres www: http://www.innoam.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"