Baza technologii


Logo wpisu System rezerwacji i dostępu do auta car-sharing

System rezerwacji i dostępu do auta car-sharing

GoGet.pl car sharing

Opis technologii / usługi

Jesteśmy firmą, która pierwsza w Polsce uruchomiła car sharing we Wrocławiu. Po dwóch latach prac technologicznych, wystartowaliśmy z usługą w lipcu 2015 i od tego czasu rozwijamy car sharing we Wrocławiu. Od marca bieżącego roku podjęliśmy współpracę z salonem BMW Inchcape Motor Wrocław w celu udostępnienia auta elektrycznego BMW i3 w ramach systemu car sharing. Jest to nowy model auta elektrycznego o powiększonym zasięgu do 200 km. Jest to pierwsza taka usługa w Polsce, ponieważ auta elektryczne nie są wynajmowane w systemie car sharing w naszym kraju.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Każdy przejazd autem elektrycznym pozytywnie wpływa na klimat ze względu na brak emisji spalin. BMW opracowało technologię mierzenia ilości zaoszczędzanych kilogramów pyłów oraz dwutlenku węgla dla każdego przejazdu z możliwością publikacji wyników. Emisja ta liczona jest w dwóch wariantach, przy ładowaniu auta z prądu uzyskiwanego tradycyjnie z węgla lub ze źródeł odnawialnych. Nasz system pozwala publikować te wyniki na naszej stronie i pokazywać ile kilogramów szkodliwych gazów i pyłów oszczędziliśmy naszemu środowisku. Auto elektryczne marki BMW i3 pochodzi w 25% z materiałów recyklingowych a po kasacji takiego auta, producent deklaruje wykorzystanie ponownie baterii oraz 80% materiałów do ponownej produkcji.

Zastosowanie rynkowe

Dla mieszkańców centrum miast bez własnego auta, ale także dla osób przyjezdnych z zagranicy lub ludzi poszukujących tańszej alternatywy dla posiadania własnego auta, którzy cierpią na / potrzebują na brak własnego auta albo na wysokie koszty związane z jego utrzymaniem lub sporadycznie potrzebują innego typu auta niż posiadają, oferujemy pełen wahlarz aut, od auta miejskiego po auto elektryczne, które są dostępne 24/7 i stoją wszędzie w mieście oraz nie wymagają umawiania się z pracownikami na odbiór i zwrot. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypożyczalni aut oraz jako alternatywa dla własnego samochodu umożliwiamy samoobsługowy wynajem aut na godziny z rozliczaniem co 15 minut, gdzie płaci się tylko za czas i przejechane kilometry.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: GoGet.pl car sharing

NIP: 8992757169

Adres www: http://www.goget.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"