Baza technologii


Logo wpisu Szyfrowanie i zabezpieczanie danych w firmach

Szyfrowanie i zabezpieczanie danych w firmach

SpecFile Project Sp. zo.o.

Opis technologii / usługi

Specfile to aplikacja szyfrująca wybrane pliki i pozwalająca na udostępnianie ich wskazanym osobom. Jej stosowanie jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa danych, nawet w sytuacji kradzieży danego urządzenia. Wyróżnia się niezawodnością i brakiem konieczności dostępu do Internetu. Plus zgodność z RODO i #trwały nośnik . Sam proces szyfrowania i deszyfrowania pliku oparty jest o algorytmy RSA-4096 oraz AES-256, które są wykorzystywane powszechnie na świecie do utajniania informacji i uznawane za standard w kryptografii ze względu na ich bezpieczeństwo. To polskie rozwiązanie, które powstało na bazie naszych doświadczeń i rozwijania innych serwisów i dostrzeżonej konieczności zabezpieczania danych np. przelewy24.pl bilety24.pl specprawnik.pl.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

TRADYCYJNY MODEL ZABEZPIECZANIA DANYCH jest czasochłonny, trudny, wymaga wysiłku i umiejętności technicznych. Nasze rozwiązanie jest proste i łatwe w użyciu i uniwersalne. Umożliwia, szyfrowanie danych, bezpieczne współdzielenie plików ich wysłanie i monitoring

Zastosowanie rynkowe

Ma zastosowanie w każdej branży dbającej o poufność danych. Używnie aplikacji Specfile oznacza: szyfruj swoje dokumenty i w takiej postaci zaszyfrowanej przechowuj na swoim komputerze i każdym dysku zewnętrznym oraz w takiej postaci przekazuj je zainteresowanym osobom.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: SpecFile Project Sp. zo.o.

NIP: 7811950934

Kraj: Polska

Adres www: http://www.specfile.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię nie zapewnia doradztwa związanego z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"