Baza technologii


Logo wpisu tos

tos

Tosend sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Tos jest to system do przesyłania e-faktur (dalej FV) pomiędzy wystawcą a odbiorcą. FV są dostępne w tos dla wystawcy i odbiorcy już po 2 sekundach od transakcji. Wystarczy podać NIP a wystawca może bezpłatnie przesłać dowolną ilość e-faktur do swoich klientów na konto w tos. Jest to bardzo szybki i łatwy sposób dostarczania FV, bez konieczności ich drukowania czy generowania pliku pdf i wysyłania mailem. W tos kupujący w dowolnym czasie będzie mógł ją zaakceptować. Po akceptacji, FV może zostać wyeksportowana do innego systemu FK, albo zostanie automatycznie zapisana w KPiR i rejestrach VAT, które są modułami tos. Tos posiada API, które umożliwi integrację z innymi systemami FK czy ERP. Istnieje możliwość eksportu/importu FV do/z najpopularniejszych systemów FK. Małe i średnie firmy znajdą w tos wszystko do prowadzenia swojej księgowości: możliwość wystawiania FV, prowadzenia KPiR oraz rejestrów VAT. Dodatkowo można tworzyć bazy kontrahentów, raporty oraz korzystać z bazy aktów prawnych. Podsumowując rozwiązujemy kilka problemów: 1. zakupu papieru na FV i kosztów ich wydruku. 2. Rozwiązujemy problem zanoszenia FV do księgowej czy ich skanowania i wysyłania do księgowej. Likwidujemy też problem FV zagubionych. 3. Księgowym likwidujemy problem przepisywania FV do systemu księgowego. 4. Firmom rozwiązujemy problem archiwizacji FV. 5. Likwidując e-mail jako drogę wysyłki FV, likwidujemy hakerom możliwość podszywania się pod znane marki i rozsyłania w załącznikach wirusów.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Przewaga konkurencyjna tos polega na tym, że żadna firma nie przesyła FV pomiędzy różnymi systemami. My potrafimy eksportować/importować FV z popularnych systemów księgowych w sposób automatyczny a klientom nie standardowym oferujemy możliwość integracji po API. Jesteśmy centralnie umieszczonym hubem, przez który mogą zostać przesłane FV od każdej firmy do wszystkich. U nas każdy klient ma wszystkie FV w jednym miejscu i dostęp do nich on-line w każdym czasie. Nasz model biznesowy zakłada, że płatnikiem za usługę będzie odbiorca FV, a opłata jest naliczana w momencie akceptacji FV. Wystawianie FV, eksport czy import FV, jak również korzystanie z bazy kontrahentów, raportów i uproszczonej księgowości (KPiR, rejestry VAT) oraz 5 lat archiwizacji FV odbywa się całkowicie bezpłatnie. Korzystanie z systemu tos przynosi wymierne korzyści jakimi są oszczędność pieniędzy, czasu oraz środowiska naturalnego. Ponadto tos chroni przed fałszywymi fakturami oraz wirusami, które są przesyłane mailem jako fałszywe pliki faktur.

Zastosowanie rynkowe

Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z jednym z telekomów w celu zastosowania systemu tos do wysyłki FV do klientów. Ponadto system tos jest wykorzystywany przez mikro przedsiębiorców różnych branż, w celu wystawiania i automatycznego przesyłania FV do swoich klientów na konto w tos, a także w celu prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów oraz rejestrów VAT. Główną zaletą systemu tos jest to, iż pozwala on na wyeliminowanie dokumentów papierowych, a w konsekwencji na oszczędność czasu i pieniędzy. Aplikacja dzięki uniwersalnemu API, może połączyć się z każdym systemem w celu pobrania danych i ich dalszemu przesłaniu. Tos posiada odrębny moduł Raporty, za pomocą którego prowadzone są raporty i statystyki.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Tosend sp. z o.o.

NIP: 6572910717

Adres www: http://www.tosend.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim
Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"