Baza technologii


Logo wpisu Układ do transmisji danych

Układ do transmisji danych

Politechnika Świętokrzyska

Opis technologii / usługi

Przedmiotem oferty jest rozwiązanie wypełniające przestrzeń pomiędzy standardowymi urządzeniami typu pendrive i dedykowanymi programami do obsługi dysków sieciowych (w chmurze). W stosunku do urządzeń typu pendrive, przewagą rozwiązania jest bezpieczne przechowywanie danych na serwerach oraz możliwość dynamicznej zmiany dostępnej pamięci. W przeciwieństwie zaś do programowej obsługi dysków sieciowych, rozwiązanie nie wymaga specjalnego oprogramowania po stronie hosta USB do jego obsługi. Rozwiązanie opracowane przez twórców wyróżnia się niestandardowym układem połączeń pomiędzy procesorem, układem DMA, szyną USB, pamięcią masową i urządzeniami wejścia/ wyjścia oraz zmienioną kolejnością komunikacji pomiędzy wymienionymi komponentami. Zmiana ta ma na celu zwiększenie wydajności systemu podczas strumieniowego przesyłania danych przez sieć komputerową, poprzez zrównoleglenie wykonywania operacji. Architektura wynalazku dedykowana jest dla odpowiedniej warstwy programowej, powodującej, że urządzenie traktowane jest po podpięciu do szyny USB jako dysk typu pendrive oraz modem.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Wysoka wydajność dzięki zmodyfikowanej architekturze. Zmniejszone zużycie energii w porównaniu do urządzeń opartych o standardowe rozwiązanie. Możliwość wykorzystania rozwiązania z systemami obsługującymi standard USB. Zabezpieczenie danych poprzez przesłanie ich na serwer. Możliwość świadczenia usług udostępniania treści multimedialnych, które mogą być odtwarzane na urządzeniach obsługujących odczyt danych ze standardowych urządzeń typu pendrive. Wykorzystanie techniki SDDS do rozproszenia przechowywanych danych. Możliwość dynamicznej zmiany rozmiaru dysku w zależności od potrzeb, poprzez zmianę dostępnej przestrzeni na serwerze. Przewagą rozwiązania jest bezpieczne przechowywanie danych na serwerach.

Zastosowanie rynkowe

Urządzenia gromadzące i przetwarzające dane, wyposażone w złącza USB, ale nieposiadające interfejsów sieciowych, jak również komputery osobiste, tablety, smartfony, SmartTV, konsole.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Politechnika Świętokrzyska

NIP: 6570009774

Adres www: http://www.tu.kielce.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"