Baza technologii


Logo wpisu Układ odladzania sieci trakcyjnej prądu stałego z przekształtnikiem

Układ odladzania sieci trakcyjnej prądu stałego z przekształtnikiem

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Rozwiązanie procesu ochrony przed oszronieniem, oblodzeniem i odladzania sieci trakcyjnej w celu zapewnienia ciągłości ruchu pociągów elektrycznych poprzez grzanie sieci trakcyjnej przy niskim zużyciu energii.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Możliwość zapobiegania i usuwania osadów szronu i lodu na sieci trakcyjnej prądu stałego. Zapewnienie możliwości równoległej normalnej eksploatacji sieci trakcyjnych przez pociągi w trakcie procesu zapobiegania oblodzeniu, krótki czas odladzania. Brak dodatkowych rezystorów obciążeniowych sieci trakcyjnej co zmniejsza kilkukrotnie ilość energii elektrycznej potrzebnej do odladzania. W przypadku gdy w sieci płynie prąd roboczy pobierany przez pociąg zmniejsza się prąd odladzania wymuszany przez dodatkowy przekształtnik co zmniejsza zużycie energii na proces grzania i jednocześnie zapobiega przegrzaniu sieci trakcyjnej. Stosunkowo niskie koszty ochrony. Duża niezawodność systemu.

Zastosowanie rynkowe

Sieci trakcyjne prądu stałego na liniach dwutorowych. Układ zapewnia możliwość normalnej eksploatacji sieci trakcyjnych przez pociągi w warunkach grożących osadzaniem się szronu i lodu na sieci. Wymuszenie prądu przez pracę dodatkowego przekształtnika zapewnia podgrzanie sieci trakcyjnej powyżej temperatury 0 stopni i nie dopuszcza do osadzania się szronu i lodu. W przypadku gdy w sieci płynie prąd roboczy pobierany przez pociąg zmniejszany zostaje prąd wymuszony przez przekształtnik co zmniejsza zużycie energii na proces grzania i zapobiega przegrzaniu sieci trakcyjnej

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

NIP: 7010360620

Adres www: http://www.ibs.pw.edu.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"