Baza technologii


Logo wpisu upmedic

upmedic

Paweł Paczuski

Opis technologii / usługi

Inteligentny edytor tekstowy przyspieszający tworzenie strukturalnych opisów radiologicznych. Program prezentuje radiologowi listę organów do opisu oraz sugeruje standardowe, najczęściej występujące frazy służące do dokładnego opisu stanu zdrowia pacjenta. Dzięki zastosowaniu oprogramowania w placówkach oszczędzany jest czas na pisanie na klawiaturze, zwiększana jest poprawność końcowego opisu, standaryzowany jest język, w którym dokument powstaje. Dodatkowo, program wykorzystuje szcztuczną inteligencję do rozpoznawania mowy. Pozwala to na tworzenie większości tekstu opisu za pomocą dyktowania po polsku lub angielsku. Analiza opisów tworzonych przez radiologów i teleradiologów za pomocą upmedic wykazała, że lekarze korzystający ze wsparcia programu tworzą opisy nawet 3 razy szybciej.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Program narzuca standardową formę opisów – w wynikowych opisach radiologicznych dużo łatwiej jest znaleźć znaczące dla danego problemu pacjenta fragmenty. Opisy badań zawierają podobne elementy pacjent dostaje zawsze kompletny opis stanu swojego ciała, ułatwia to porównywanie opisów i obserwację skutków leczenia. Baza szablonów stworzona z pomocą profesjonalistów dla badań USG, CT, RTG, MR dostarczana wraz z oprogramowaniem przyspiesza wdrożenie i stanowi bazę dobrych praktych, z których można skorzystać od pierwszego dnia.

Zastosowanie rynkowe

Edytor upmedic jest wykorzystywany podczas codziennej pracy przez (tele)radiologów opisujących zdjęcia dla dużych średnich i małych sieci diagnostyki obrazowej. Z programu można korzystać także w celu tworzenia m. in. opisów przebiegu wizyty, skierowań, protokołów operacyjnych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"