Baza technologii
Urządzenie do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo
Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka
Opis technologii / usługi
Urządzenie do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo stanowi zupełną nowość na rynku w branży medycznej i opiekuńczej na świecie! ZOBACZ WIDEO PRZEDSTAWIAJĄCE ZASADĘ DZIAŁANIA Niniejszy wynalazek ma odpowiednio niwelować wszelkie problemy związane z czynnością wymiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo i maksymalnie ułatwiać tą czynność opiekunom bez narażania pacjentów na dyskomfort i ból. Twórcą niniejszego wynalazku opracowanego we współpracy z WynalazcaTV jest Iwona Kisiel – doświadczona opiekunka osób niepełnosprawnych ruchowo. .Zasada działania urządzenia według tej koncepcji wynalazku polega na tym, że po lekkim uniesieniu nóg osoby niepełnosprawnej lub ugięciu ich w stawie kolanowym, operator wsuwa urządzenie powierzchniami skośnymi (1), a następnie uruchamia urządzenie. Włączając silniki elektryczne, wprowadza w ruch odpowiednio rolki obrotowe lub taśmy (2) znajdujące się na powierzchni dolnej (napędowej) i górnej (unoszącej pacjenta) modułu, powodując stopniowe przesuwanie się urządzenia do przodu pod pacjenta i unoszenie jego lędźwi na wysokość odpowiednią do bezproblemowej wymiany pieluchy. Warto zaznaczyć, że urządzenie jest wyposażone w specjalną powierzchnię boczną (3), znajdującą się na zewnętrznej części każdego modułu, zapobiegającą przed zsunięciem się nóg pacjenta w czasie jego unoszenia. Dodatkowo dla odpowiednich wariantów wykonania łączniki posiadają możliwość teleskopowej regulacji długości łącznika (4), co umożliwia dostosowanie odległości pomiędzy modułami dla danego pacjenta, a dzięki specjalnemu przegubowi (5) możliwy jest niezależny obrót tych modułów, co ułatwia dostosowanie się urządzenia do powierzchni łóżka i ciała pacjenta. Cała konstrukcja urządzenia zapewnia niezbędną przestrzeń do usunięcia starej pieluchy i założenia nowej. Warianty wykonania (OBJĘTE JEDNYM ZGŁOSZENIEM PATENTOWYM): Wariant nr 1 wynalazku medycznego – urządzenie z dwoma modułami z rolkami i ruchomym łącznikiem Wariant nr 2 wynalazku medycznego – urządzenie z dwoma modułami z taśmami i ruchomym łącznikiem Wariant nr 3 wynalazku medycznego – urządzenie z dwoma modułami z rolkami i nieruchomym łącznikiem Wariant nr 4 wynalazku medycznego – urządzenie z dwoma modułami z taśmami i nieruchomym łącznikiem Więcej informacji po kontakcie
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Zalety funkcyjne: wymiana zużytej pieluchy lub bielizny dolnej części ubrania pacjenta nie będzie wyczerpującym zadaniem wymagającej sporej siły, opiekuni nie będą narażeni na silne bóle kręgosłupa, które czasami uniemożliwiają dalsze prace, opiekuni chętniej będą wykonywać czynność wymiany pieluch, realizować poszczególne zadania szybciej i w efekcie ich efektywność pracy wzrośnie, bardzo łatwy w transporcie z pomieszczenia do pomieszczenia (wystarczy kilka urządzeń na dany oddział położnictwa), wynalazek medyczny do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo nie będzie wymagał podłączenia do innych dodatkowych systemów w pomieszczeniu. Zalety biznesowe: szeroka ochrona patentowa nowość na rynku – nie ma nigdzie podobnego rozwiązania, jak prezentowane tutaj, proste, tanie w produkcji rozwiązanie (wystarczy wtryskarka i podstawowe narzędzia obróbcze), wdrażając go możesz ubiegać się o dofinansowania produkt łatwy w marketingu i odpowiedni do działań PR lub CSR, dzięki prostocie wynalazku i jego małym gabarytom, wynalazek ten będzie mógł znaleźć się w każdej specjalistycznej placówceopiekuńczej, a nawet w domach prywatnych (szeroka grupa docelowa), branża medyczna jest wspierana przez wiele funduszy państwowych i prywatnych funduszy inwestycyjnych – masz dużo możliwości finansowania tego projektu, szczególnie jeśli jesteś producentem specjalizującym się w produktach pochodzących z tej branży.
Zastosowanie rynkowe
Przedmiotowy wynalazek znajdzie zastosowanie w wielu branżach związanych z opieką nad osobami niepełnosprawnymi, szczególnie w branżach: medycznej i opiekuńczej. W branżach tych wynalazek będzie mógł zostać wykorzystany do odciążenia prac pielęgniarzy, pielęgniarek i lekarzy w czasie wymiany zużytych pieluch, wymiany bielizny lub leczenia odleżyn. Wdrożeniem wynalazku mogą być więc zainteresowane szczególnie te firmy, które produkują akcesoria, urządzenia i maszyny dla szpitali, placówek opiekuńczych lub prywatnych firm i osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi ruchowo.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka
NIP: 8133725806