Baza technologii


Logo wpisu Wielkoskalowe badania genetyczne

Wielkoskalowe badania genetyczne

Warsaw Genomics Sp. z o.o. Sp. k.

Opis technologii / usługi

Jesteśmy jedną z największych w Europie firm specjalizujących się w diagnostyce genetycznej. Posiadamy nowoczesne, zautomatyzowane i wysokoprzepustowe laboratorium w Warszawie. W laboratoriach Warsaw Genomics wykonywanych jest ponad 300 różnych testów genetycznych wykorzystujących zaawansowane i zgodne ze światowymi standardami narzędzia diagnostyki molekularnej. Kierowany przez prof. dr. hab. n. med. Krystiana Jażdżewskiego i dr hab. n. med. Annę Wójcicką interdyscyplinarny zespół Warsaw Genomics tworzą lekarze oraz naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Misją Warsaw Genomics jest zapewnienie pacjentom rozwiązań medycyny genowej, dzięki którym nie zachorują lub będą mogli jak najszybciej podjąć odpowiednie działania zapewniające jak najskuteczniejsze leczenie. Warsaw Genomics od 2017 roku realizuje unikatowy program profilaktyki onkologicznej Badamy Geny, w ramach którego przebadano już ponad 26 tysięcy osób. W początkowej fazie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce, Warsaw Genomics uruchomiło Koalicję firm wspierających walkę z koronawirusem. Dzięki Koalicji zrealizowaliśmy 27 293 bezpłatnych testów genetycznych na rzecz szpitali, stacji sanitarno-epidemiologicznych, Domów Pomocy Społecznej oraz lekarzy i personelu medycznego. Od 20 marca do 20 lipca br. roku zrealizowaliśmy łącznie ponad 200 000 testów na koronawirusa SARS-CoV-2. Nasza e-poradnia lekarska oferuje porady z zakresu opieki podstawowej i zakażenia koronawirusem, konsultacje genetyczne, endokrynologiczne oraz terapii celowanych w onkologii

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Wielkoskalowe badania genetyczne. Ponad 300 różnych testów genetycznych wykorzystujących zaawansowane i zgodne ze światowymi standardami narzędzia diagnostyki molekularnej Unikatowy program profilaktyki onkologicznej BadamyGeny.pl Testy na koronawirusa SARS-CoV-2. Warsaw Genomics jest wpisane na listę laboratoriów COVID Ministerstwa Zdrowia.

Zastosowanie rynkowe

Badania genetyczne. Program profilaktyki onkologicznej BadamyGeny.pl Testy na koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonujemy badania w odpowiedzi na potrzeby pracodawców: - przed powrotem do pracy stacjonarnej; - badania przesiewowe pracowników z wysokim ryzykiem zakażenia; - ognisko zakażenia w firmie w trakcie pracy; - pracownik objęty kwarantanną lub w izolacji z powodu zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną; - badanie w kierunku SARS-CoV-2 przed zagraniczną podróżą służbową; - potrzeba skrócenia kwarantanny u pracowników z zagranicy; - lokalizacja zakładu pracy w pobliżu ogniska zakażenia.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Warsaw Genomics Sp. z o.o. Sp. k.

NIP: 7010479232

Kraj: Polska

Adres www: https://warsawgenomics.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 9

Forma komercjalizacji

Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"