Baza technologii

Wykonanie usługi polegającej na wyborze najskuteczniejszego produktu dezynfekcyjnego do wodomierzy spośród dostępnych preparatów
Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej
Opis technologii / usługi
Istotą proponowanego rozwiązania jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego produktu stosowanego w systemach zaopatrzenia w wodę do picia (np. wodomierzy) od momentu produkcji do finalnego montażu u klienta. Zabezpieczenie polega na wyborze preparatu biobójczego, którego zadaniem jest eliminacja w produkcie gotowym zagrożeń wynikających z obecności bakterii Psudomonas aeruginosa. Preparat spełnia wymogi dla preparatów stosowanych w uzdatnianiu wody przeznaczonej do spożycia, nie oddziałuje korozyjnie na elementy produktu i instalacji, jego minimalny czas działania to 2 miesiące. Preparat jest łatwy w aplikacji.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Technologia rozwiązuje problem mikrobiologicznej kontaminacji produktu stosowanego w systemach zaopatrzenia w wodę na etapie jego produkcji i przechowywania i ma na celu wyeliminowanie związanego z kontaminacją zagrożenia epidemiologicznego. Potencjalne zagrożenie mikrobiologiczną kontaminacją na etapie produkcji urządzeń przeznaczonych do dystrybucji wody stwarza poważne zagrożenie epidemiologiczne. Jedną z bakterii mogących pojawić się w tego typu urządzeniach jest Pseudomonas aeruginosa. Jest to patogen oportunistyczny, wywołujący m.in. zakażenia układu pokarmowego i moczowego u ludzi i zwierząt, oporny na liczne antybiotyki i środki dezynfekcyjne. Istotne jest zatem wyeliminowanie ryzyka jego obecności w instalacjach i urządzeniach. Proponowane rozwiązanie wychodzi naprzeciw takiemu wyzwaniu.
Zastosowanie rynkowe
Produkt może znaleźć zastosowanie w zapewnieniu odpowiedniego poziomu czystości mikrobiologicznej urządzeń (np. wodomierze), armatury, systemów zaopatrzenia w wodę do picia, od momentu produkcji do instalacji u klienta. Rynkowe zastosowanie ma polegac na aplikowaniu preparatu w procesie produkcyjnym i po jego zakończeniu na czas przechowywania produktu (np. wodomierzy) do momentu montażu u klienta (min. 3 miesiące)w celu wyeliminowania zagrożeń zwłaszcza ze strony kontaminacji bakteriami Pseudomonas aeruginosa. Proponowane rozwiązanie jest dedykowane dla firm zajmujących się produkcją urządzeń, armatury i systemów zaopatrzenia w wodę.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej
NIP: 6310200736
Kraj: Polska