Baza technologii

Zintegrowana technologia otrzymywania kwasu dibenzolio-L-winowego i benzoesanu 2-etyloheksylowego z ideą zielonej chemii
Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.
Opis technologii / usługi
Ideą zintegrowanej technologii otrzymywania bezwodnika i kwasu dibenzoilowinowego (KDBW) jest wdrożenie technologii bezodpadowej w technice - idea "zielonej chemii". Koncepcja wykorzystuje produkt uboczny kwas benzoesowy do otrzymania powszechnie stosowanego plastyfikatora i regeneracji toluenu, pozwala otrzymać KDBW w skali technicznej.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Technologia KDBW bezodpadowa, dodatkowa produkcja plastyfikatora, wdrożenie innowacyjnej metody ciągłej hydrolizy BDBW i krystalizacji KDBW w skali technicznej. Udoskonalenie technologii otrzymywania BDBW i KDBW, poprawa ekonomiki i opłacalności produkcji, pokazanie kierunków zbytu.
Zastosowanie rynkowe
KDBW należy do najczęściej stosowanych środków pomocniczych w przemyśle farmaceutycznym do rozdzielania mieszanin racemicznych, podczas produkcji aktywnych substancji farmaceutycznych (API). Na podstawie badań literaturowych stwierdzono, że może być stosowany do produkcji 22 API. Z badań rynkowych wynika, że światowa wielkość produkcji i tendencje 11 API są wielkotonażowe (44 - 2100 ton/rok). Można więc szacować, że produkcja KDBW może również być wielkotonażowa.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.
NIP: 7010360620