Baza technologii


Logo wpisu Zoptymalizowane po względem mikro drgań, super wydajne i ciche turbiny wiatrowe.

Zoptymalizowane po względem mikro drgań, super wydajne i ciche turbiny wiatrowe.

Ventus Energia Piotr Hiszpanski

Opis technologii / usługi

Zwykle produkcja turbin polega na zastosowaniu prądnicy w osłonie z magnesów neodymowych, jednak innowacyjności naszej technologii polega na nowatorskiej szczególnej kontroli parametrów konstrukcji do maksymalnego wykorzystania strumienia pola magnetycznego zamkniętego wewnątrz prądnicy naszej konstrukcji. Zastosowanie naszej technologii w produkcji turbin wiatrowych słuzy do poprawy efektywności o 50% do 2500kWh w stosunku do standardu 1800kWh rocznie z 1kWh i obniżenia poziomu hałasu o 3dB w stosunku do standardu 40dB. Obniżenie mikrodrgań poprzez innowacyjne rozwiazanie konstrukcyne pozwala na stosowanie tutbin w niedostępbych dawniej miejscach np. sciany i dachy starszych budynkow, badz zabudowań pokrytych lekkimi materiałami typu blacha trapezowa.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Innowacyjność proponowanej technologii zapewnia: - poprawę wydajności, - obniżenie hałasu, - montaż w niedostępnych miejscach, Korzyści techniczne: - produktywność ok 2500kWh dla warunków polskich z 1kW mocy, - niski poziom hałasu i możliwość komfortowego sąsiadowania z zabudowaniami, - trwałość po zastosowaniu elementów wysokiej jakości i automatyki bezobsługowej, Korzyści finansowe: - szybszy zwrot z inwestycji, - uniezależnienie lub dywersyfikacja w stosunku do obecnego dostawcy energii,

Zastosowanie rynkowe

Branża budowalna może wykorzystywać turbiny wiatrowe do poprawy energooszczędności i dywersyfikacji energetycznej. Inżynieria lądowa może wykorzystać turbiny wiatrowe w proponowanej przez nas technologii w miejscach niedostepnych dla linii energetycznych poprawiając tym samym własne standardy bezpieczeństwa. Ochrona środowiska poprzez wykorzystanie wydajnych i cichych turbin wiatrowych pozwala na uzyskanie wysokiego współczynika referencyjnego obniżenia emisji gazów cieplarnianych powstających przy produkcji tak zwanej czarnej energii.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Ventus Energia Piotr Hiszpanski

NIP: 8391066880

Adres www: http://www.ventus-energia.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"