KIS 14 Automatyzacja i robotyka procesów technologicznych

System WSA wraz z sensorami drugiej generacji do monitorowania czasu pracy maszyny i przewidywania awarii przed jej wystąpieniem

System WSA®  i projekt sensora drugiej generacji jest w 100% własnością podmiotu Proceed Consulting Sp. z o.o. Poziom gotowości technologicznej rozwiązania według TRL na poziomie:

  • 9 dla systemu...

Technologia automatycznego pozyskiwania danych i wiedzy dotyczących poziomu wykorzystania zasobów i realizacji procesów produkcyjnych oraz technologicznych

Technologia EDOCS to platforma do automatyzacji gromadzenia i analizy danych dotyczących realizacji procesów produkcyjnych. EDOCS umożliwia obniżenie kosztów...

Sposób dostarczania energii elektrycznej do pojazdów elektrycznych(Błyskawiczne/Automatyczne ładowanie baterii samochodu)

Przedmiotem mojego pomysłu jest „sposób dostarczania energii elektrycznej do pojazdu z napędem elektrycznym podczas jego jazdy na potrzeby z tym związane.”

 Jest to sposób alternatywny do obecnie stosowanego, ale też może być jego...

technologie mikrofalowe, plazmowe

Plazmowe polerowanie jest nowoczesną technologią z powodzeniem zastępującą dotychczasowe sposoby obróbki powierzchniowej. Proces jest przyjazny dla środowiska naturalnego, nie wymaga stosowania silnych kwasów, elektrolitów (nie ma konieczności neutralizacji) i co istotne jest tańszy w porównaniu do metod tradycyjnych takich jak: trawienie chemiczne,...

Osprzęt do ładowania dla lekkich pojazdów drogowych z zamkniętym lub otwartym nadwoziem ciężarowym oraz przyczep towarowych.

Technologia dotyczy osprzętu podnośnego dla pojazdów drogowych, zwłaszcza lekkich samochodów z zamkniętym nadwoziem ciężarowym bądź otwartym nadwoziem skrzyniowym lub dla przyczep towarowych.

Stanowi wyposażenie umożliwiające załadunek względnie wyładunek własnego samochodu lub przyczepy....

Łączenie płytki depozytu lutu z zaciskiem przewodu elektrycznego

Technologia dotyczy sposobu połączenia płytki depozytu lutu zawierającego cynę i topnik z zaciskiem kabla bez utraty topnika.

Istnieje problem związany z zagrożeniem utraty topnika podczas łączenia płytki depozytu lutu z zaciskiem końcówki przewodu kiedy do łączenia wymagana jest wyższa temperatura.

Zastosowanie punktowego zgrzewania oporowego...