SpecFile Project Sp. z o.o.


Specfile pomaga chronić pliki i foldery. To prosta i intuicyjna usługa szyfrowania danych dla tych, których praca jest zależna od dokumentów. Gwarantuje bezpieczeństwo poufnych plików, uniemożliwiając dostęp do ich treści osobom nieuprawnionym dzięki zastosowaniu najsilniejszej kryptografii, stosowanej także w zastosowaniach wojskowych. Nie wymaga wiedzy technicznej i działa bez dostępu do Internetu.

Podstawowe zastosowania: Szyfrowanie pism procesowych, informacji osobowych i teleadresowych oraz dokumentów obciążających klientów kancelarii. Bezpieczne przeniesienie dokumentów do chmury. Spełnienie obowiązków RODO w kancelarii. Archiwizacja dokumentów. Aplikacja szyfruje pojedyncze pliki i całe foldery jednym kliknięciem. Aby zabezpieczyć wybrany dokument lub katalog wystarczy z menu kontekstowego wybrać polecenie „Szyfruj Specfile”. Specfile pozwala współdzielić zabezpieczone dokumentów z wybranymi osobami. Zaszyfrowane pliki i foldery możesz wysłać bezpośrednio z aplikacji.

Wyróżniająca się cecha produktu: Najprostszy program szyfrujący – szyfrowanie danych jednym kliknięciem. Szyfrowanie plików i folderów nie wymaga żadnej wiedzy specjalistycznej. Miejsce przechowywania zabezpieczonych dokumentów zależy od Ciebie – przechowujesz je tam, gdzie chcesz (dysk komputera, chmura, dyski zewnętrzne etc.). Szyfrowanie w locie gwarantuje bezpieczeństwo informacji zaszyfrowanych plików, na których ponownie rozpocząłeś pracę (zostaną zaszyfrowane automatycznie). Przy szyfrowaniu i deszyfrowaniu nie potrzebujesz dostępu do sieci (ważne w przypadku problemów z dostawą usługi Internetu). Wkrótce nowa, potrzebna funkcjonalność: szyfrowanie poczty.

Elektroniczny List Polecony: cyfrowy odpowiednik tradycyjnej wysyłki rejestrowanej. Nadawca wysyła dokument jako wysyłkę rejestrowaną bezpośrednio z aplikacji Specfile. Jeśli odbiorca odbierze i odszyfruje wysłany plik, nadawca otrzyma e-mail z potwierdzeniem odbioru.

Stosowane standardy bezpieczeństwa: Specfile zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa. Algorytmy RSA-4096 oraz AES-256 są używane na całym świecie do utajniania najważniejszych informacji i uznawane za standard w kryptografii ze względu na ich bezpieczeństwo.

Sposób korzystania: instalacja aplikacji desktopowej, odszyfrowanie także przez stronę Specfile.pl.

 

Aplikacja bezpłatna dla funkcji szyfrowanie i deszyfrowanie na własny użytek.
logo govtech

Dane kontaktowe

Katarzyna Abramowicz
501341277
Pobierz