Baza technologii


Logo wpisu Aktywna Technologia Napędowa

Aktywna Technologia Napędowa

Avtive Propulsion Laboratory von Mark Walsh

Opis technologii / usługi

Aktywna Technologia Napędowa dotyczy sposobu wytwarzania energii elektrycznej. Zastosowana do napędu wirnika prądnicy powoduje, że prądnica napędzana aktywnie stanowi generator klasy AA - nowe, dotychczas nieznane i niewykorzystywane, czyste źródło energii elektrycznej. Ma to znaczenie dla elektroenergetyki, motoryzacji i transportu. W odniesieniu do elektroenergetyki skraca radykalnie proces wytwarzania energii elektrycznej czyniąc go neutralnym dla środowiska i tańszym. W odniesieniu do motoryzacji umożliwia przejście z zasilania akumulatorowego na generatorowe pojazdów elektrycznych, co zdejmuje z nich barierę zasięgu, uwalnia je od trakcji elektrycznej i czyni zbędną całą infrastrukturę ładowania akumulatorów - co prowadzi do obniżenia kosztów transportu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Najważniejszymi cechami technologii aktywnej są: prostota, wydajność i czystość procesu wytwarzania energii elektrycznej. Aktywna Technologia Napędowa wyróżnia się nowym sposobem napędu generatorów prądu elektrycznego (prądnic), zmienioną konstrukcją wirników prądnic,

Zastosowanie rynkowe

Zastosowanie w napędzie materiału piezo-elektrycznego i elektronicznym sposobem zasilania - znaczenie dla elektroenergetyki, bo umożliwia realizację koncepcji energetyki rozproszonej.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Avtive Propulsion Laboratory von Mark Walsh

NIP: 8691293436

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Osoba fizyczna - wynalazca

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"