Baza technologii


Logo wpisu Aktywna Technologia Napędowa

Aktywna Technologia Napędowa

Avtive Propulsion Laboratory von Mark Walsh

Opis technologii

Aktywna Technologia Napędowa dotyczy sposobu wytwarzania energii elektrycznej. Zastosowana do napędu wirnika prądnicy powoduje, że prądnica napędzana aktywnie stanowi generator klasy AA - nowe, dotychczas nieznane i niewykorzystywane, czyste źródło energii elektrycznej. Ma to znaczenie dla elektroenergetyki, motoryzacji i transportu. W odniesieniu do elektroenergetyki skraca radykalnie proces wytwarzania energii elektrycznej czyniąc go neutralnym dla środowiska i tańszym. W odniesieniu do motoryzacji umożliwia przejście z zasilania akumulatorowego na generatorowe pojazdów elektrycznych, co zdejmuje z nich barierę zasięgu, uwalnia je od trakcji elektrycznej i czyni zbędną całą infrastrukturę ładowania akumulatorów - co prowadzi do obniżenia kosztów transportu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Najważniejszymi cechami technologii aktywnej są: prostota, wydajność i czystość procesu wytwarzania energii elektrycznej. Aktywna Technologia Napędowa wyróżnia się nowym sposobem napędu generatorów prądu elektrycznego (prądnic), zmienioną konstrukcją wirników prądnic,

Zastosowanie rynkowe

Zastosowanie w napędzie materiału piezo-elektrycznego i elektronicznym sposobem zasilania - znaczenie dla elektroenergetyki, bo umożliwia realizację koncepcji energetyki rozproszonej.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Avtive Propulsion Laboratory von Mark Walsh

NIP: 8691293436

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Osoba fizyczna - wynalazca

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"